Hikayemiz

Şu an orta yaş grubunda olan birçok birey gençlik yıllarında muhtemelen birden fazla ağrılı güneş yanığı olmuştur. Bronz bir tene sahip olmak için güneş altında uzanarak geçirilen o kaygısız gençlik yıllarının faturası, yıllar sonra kırışıklık, sarkmış bir cilt, çiller, düzensiz pigmentasyon ve lekeler olarak ortaya çıkabilir.
Çocukluk dönemlerinde başlayan bu kontrolsüz güneş aşkı ve o dönemlerde meydana gelen güneş yanıkları, cilt kanserinin en önemli nedenlerinden. Güneşe ‘’merhaba’’ denen ilk andan itibaren tüm yaşam boyu iyi bir güneş koruyucu kullanımı ise riski azaltan en önemli faktör.

Hiçbir şey için geç değil ve atılacak ilk adım daha fazla UV hasarını önlemek ve bunun için dört mevsim geniş spektrumlu koruma sağlayan bir güneş koruyucu kullanmak.

Unutmayın; güneş hasarını önlemek, hasarı gidermekten çok daha kolay!
Sanitrum Hakkımızda 3

2015 yılında kurucularımızın babası Doğan Amca’yı, bir babalar gününde kaybettik. Vefatından birkaç ay önce Malign Melanom teşhisi konmuştu ve ileri evre olduğu için yapılacak çok fazla bir şey yoktu. Bir cilt kanseri türü olan bu sinsi hastalığın en önemli sebebi ise korumasız uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma.

En iyi fikirlerin zorunluluktan ve ihtiyaçtan doğduğunu biliyoruz. Çocuklar, gençler, yetişkinler, aileler açık havada kendilerini daha iyi hissetsinler ve güneşle hep mutlu anılar biriktirsinler diye, yıllarca süren araştırma, geliştirme ve sayısız testlerden sonra ’Dünyanın en temiz, en iyi ve en sağlıklı’’ güneş koruyucu formüllerini üretmeyi başardık.

Çünkü hayatın iyi hissetmekten ibaret olduğuna ve bu yüzden her hikâyenin mutlu bir sonla bitmesi gerektiğine inanıyoruz.