fbpx

Leaping Bunny

Syorell believes that beauty products should be cruelty free. We are proud to be Leaping Bunny approved. A global programme, Leaping Bunny requires cruelty free standards over and above legal requirements.

All of our own brand cosmetic and personal care products are approved under the Cruelty Free International Leaping Bunny programme, the internationally recognisable gold standard for cruelty free products. We adhere to a fixed cut-off date policy and proactively monitor our suppliers to ensure that our products continue to adhere to the Leaping Bunny criteria. Our supplier monitoring system is also independently audited.

For more information about Cruelty Free International, Leaping Bunny and Leaping Bunny criteria, please visit www.crueltyfreeinternational.org

Syorell, güzellik ürünlerinin zulüm içermemesi gerektiğine inanıyor. Leaping Bunny onaylı olmaktan gurur duyuyoruz. Küresel bir program olan Leaping Bunny, yasal gerekliliklerin üzerinde zulüm içermeyen standartlar gerektirir.

Kendi markamız çatısı altındaki tüm kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, zulüm içermeyen ürünler için uluslararası kabul görmüş altın standart olan Cruelty Free International Leaping Bunny programı kapsamında onaylanmıştır. Düzenli güncellenen bir tarih politikasına bağlıyız ve ürünlerimizin Leaping Bunny kriterlerine uymaya devam etmesini sağlamak için tedarikçilerimizi proaktif olarak izliyoruz. Tedarikçi izleme sistemimiz de bağımsız olarak denetlenmektedir.

Cruelty Free International, Leaping Bunny kriterleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.crueltyfreeinternational.org adresini ziyaret edin.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Kampayalardan İlk Sen Haberder Ol !

Güneş

Vegan Güneş Koruyucular ile tanışın!

Postbiyotik

Postbiyotik Mucizesi ile Tanışmak için Geç Kalmayın!

Doğal Sabunlar

El yapımı Doğal Sabunlarımızı Daha Denemediniz mi?