Sanitrum Logo Biz Kimiz

Sıkça Sorulan Sorular

Syorell ve Sanitrum adları nereden geliyor?

Syorell, İngilizce “See Your Real” – “Gerçek Kendine Bak” cümlesinden türetildi. Çatalhöyük’te buluna dünyanın ilk aynası bizi o kadar çok etkiledi ki, o aynaya bakıp kendini ilk kez gören atalarımıza ithafen bu adı markamız olarak seçtik.

Sanitrum, Latince “Sanitas” – “Sağlık” ve İngilizce “Room” yani ‘’Oda’’ kelimelerinden türetildi. Kısaca “Sağlık Odası” da diyebiliriz. Butik işletmemiz için bundan daha iyi bir isim olamazdı.

Ürünlerimiz nerede üretiliyor?
Tüm Syorell ürünleri üretimi ve dolumu Bursa-Orhangazi fabrikamızda gerçekleşmektedir. Fabrikamızda aynı zamanda, bitki ekstreleri ve yağları Ar-Ge’si yapmak üzere gelişmiş bir laboratuvar da bulunmaktadır.
Syorell ürünleri koruyucu içerir mi?
Ürünlerimiz organik standartlara uygun doğal koruyucular içerir. Doğal bir üründe, bir damla su varsa; aloe vera jelinde bile – tazeliğini korumak ve formülasyonun raf ömrünü garanti etmek adına bir tür koruyucuya ihtiyaç vardır.

Toksik koruyucular kullanmıyoruz. Organik kremlerde ICEA standardının izin verdiği koruyucular dışında, susuz formüllerde E vitamini kullanıyoruz. Sabunlarımız ise hiçbir koruyucu içermemektedir.

Doğal organik cilt bakım formülasyonlarını paraben kullanmadan nasıl koruyorsunuz?
Ürünlerimiz butik bir yaklaşımla üretilmektedir. Düşük miktarlarda üretim yapmayı tercih ediyoruz ve stok seviyelerini de minimum seviyede tutmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle paraben gibi toksik ve ürüne çok uzun raf ömrü katan koruyucular asla kullanmıyoruz.
Organik cilt bakımı kozmetik ürünlerinizin raf ömrü nedir?

Her ürünün, kullanılan doğal içeriklere bağlı olarak farklı bir raf ömrü vardır. Vücut yağlarımız, sabunlarımız satın alma tarihinden itibaren 6-8 ay içinde kullanılmalıdır.

Organik kremler bir yıla kadar kullanılabilir (tüp kafaları hava geçirmez olduğu için içindeki ürün okside olmaz).

Bu değerli ürünlerin kalitesinin korunması için ısı ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarından uzak tutulması gerekmektedir.

Ürünlerden numune talep edilebilir mi?
Bizi en çok zorlayan konu bu oluyor. Organik standartlarda üretim yaptığımız için oldukça yüksek maliyetlerle karşılaşıyoruz ve içeriklerimiz oldukça pahalı. Bu yüzden alışverişlerinizde bedelsiz numuneler hediye ediyoruz.  Hangi numunenin gönderilmesini istediğinizi belirtmek için, lütfen ödeme sonrası iletişim formunda sipariş numaranız ile bize bilgi veriniz.
Syorell ürün kokuları doğal mı?
Yalnızca organik ve doğadan üretilmiş uçucu yağlar ve saf botanik özler kullanıyoruz.

Ürünlerimizin kokusu yalnızca bu bileşenler arasındaki sinerjinin sonucudur.

Ürünlerimizde yer alan bileşenlerin her biri, hem cildimize hem de ruhumuza sağladığı faydalar için seçilmiştir. Esans ile desteklenmesi gereken ürünlerimizde ise IFRA belgeli, doğala en yakın aromalar seçiyoruz. ( Jel kolonya gibi )

Ürünlerimi nasıl saklamalıyım?
Ürünlerinizin raf ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, doğrudan güneş ışığından, ısıdan, nemden uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. ( Ağzı Kapalı )
Hayvanlar üzerinde test ediyor musunuz?
Asla.
Vegan güzellik ürünleri benim için gerçekten iyi mi?

Tüm ürünlerimiz vegan. Bununla gurur duyuyoruz, ancak sizinle paylaşmak istediğimiz önemli bir şey var.

Bir ürünün vegan olması iyi olduğu anlamına gelmeyebilir. Ne yazık ki veganlık, sömürülme tehlikesiyle karşı karşıya. Dünya çapında sayıları beş yüz milyonu geçen vegan topluluk kozmetik üreticilerinin iştahını kabartıyor ve vegan iddiası olan bazı ürünler, hayvanlar üzerinde test edilmediğini – zulüm içermediğini – garanti etse de, siz ya da çevre için sağlıklı olmayabilir.

Yoğun bir şekilde vegan olarak pazarlanan ve % 100 güvenli ve % 100 zulümsüz olduklarına dair ek iddialarla birlikte popüler olan pazardaki bazı ürünlerde tek bir doğal içerik bile yok. Bu sebeple, hem doğal hem vegan hem de organik bileşenlerle üretim yapıyoruz, geleceğimizi ve gezegenimizi önemsiyoruz.

Güzellik ürünleriniz genetiği değiştirilmiş içerikler içeriyor mu?
Asla.
Ürünleriniz hassas ciltler için güvenli mi?
Cevap Evet. Genellikle. Ama… herkes farklıdır ve farklılık harikadır. Bazı kişilerin bireysel alerjileri olabilir ve örneğin yer fıstığına, glütene, vb. gibi tepki verebilir. Bu da ciltlerinin reaksiyona girmesine neden olur. Aynısı doğal cilt bakımı için de geçerlidir.

Bazen bitki botaniklerindeki ve uçucu yağlardaki aktif bileşenler kişilerde reaksiyona neden olabilir.

Bu nedenle, insanların doğal cilt bakımını ilk kullanmaya başladıklarında yavaş ilerlemelerini ve kullanmadan önce bir yama testi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Organik olmak ne anlama gelir?

Organik, olumsuz çevresel etkilere neden olabilecek her şeyden olabildiğince azıyla çalışmak anlamına gelir. Syorell, İtalyan ICEA tarafından denetlenmektedir.

Syorell doğal ürün gammı % 70’in üzerinde organik içeriklidir ve organik sertifikalı ürünlerimiz ise % 95’in üzerinde organik bileşen içerir.

Cildimde fark görmek ne kadar sürer?
Bir hafta içinde olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Üç ila dört haftalık doğru ve düzenli kullanımdan sonra gözle görülür bir farkın ortaya çıkması daha olasıdır.

Sonuçlar, cilt tipi, alışkanlıklar ve yaşam tarzı gibi faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir.