Sıkça Sorulan Sorular

Syorell ve Sanitrum adları nereden geliyor?

Syorell, İngilizce ‘’See Your Real’’ – ‘’Gerçek Kendini Gör’’ cümlesinden türetildi. Çatalhöyük’ te bulunan dünyanın ilk aynası bizi o kadar çok etkiledi ki, o aynaya bakıp kendini ilk kez gören atalarımıza ithafen bu adı markamız olarak seçtik.

Sanitrum, Latince ‘’Sanitas’’ – ‘’Sağlık’’ ve İngilizce ‘’Room’’ yani ‘’Oda’’ kelimelerinden türetildi. Kısaca sağlık odası da diyebiliriz. Butik işletmemiz için bundan daha iyi bir isim olamazdı.

Ürünlerimiz nerede üretiliyor?

Tüm Syorell ürünleri üretimi ve dolumu Bursa-Orhangazi fabrikamızda gerçekleşmektedir.

Fabrikamızda aynı zamanda, bitki ekstreleri ve yağları Ar-Ge’si yapmak üzere gelişmiş bir laboratuvarda bulunmaktadır.

Syorell ürünleri koruyucu içerir mi?

Kozmetik ürünlerde bir damla bile su varsa; ürünü korumak ve formülasyonun raf ömrünü garanti etmek adına bir formül koruyucuya ihtiyaç vardır. Bu koruyucuları, mevzuatın yasal limitlerinin dahi altında kullanıyoruz. Bununla beraber, hiç koruyucu içermeyen “susuz” ürünler de üretiyoruz. Ayrıca bazı kremlerimizde organik mevzuata uygun koruyucular tercih ediyoruz.

Ürünlerinizin raf ömrü nedir?

Kullanılan doğal içeriklere bağlı olarak ürünlerimizin raf ömrü değişebiliyor. Güneş koruyucumuzun MicNo filtresinin raf ömrü 24 aydır. Ancak kremlerimiz içinde en az MicNo kadar önemli çok kıymetli doğal yağlar ve bileşenler bulunmaktadır. Bu yağların formül içindeki etkisi, kapak açıldıktan sonra hava ile temas başlayacağından 6 ay sonra azalmaya başlayabilir. Bu sebeple koruyucularımıza son kullanım tarihi vermektense, kapak açık 6 ay içinde tüketin ifadesini koymayı daha uygun gördük. Ayrıca güneş koruyucularımız % 95 – 99 doğal bileşen içermektedir.

Bu sebeple formülü stabil tutmak için Ecocert Sertifikalı ve/veya doğal bileşenleri tercih ettik. Bu değerli formüllerin kalitesinin korunması için ısı ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarından uzak, uygun saklama koşullarında tutulması gerekmektedir.

Syorell ürün kokuları doğal mı?

Organik ve/veya doğal uçucu yağlar ve saf botanik özler kullanıyoruz. Ürünlerimizin kokusu yalnızca bu bileşenler arasındaki sinerjinin sonucudur.

Ürünlerimizde yer alan bileşenlerin her biri hem cildimize hem de ruhumuz sağladığı faydalar için seçilmiştir. Esans ile desteklenmesi gereken ürünlerimizde ise IFRA ve Ecocert belgeli, doğala en yakın esanslar seçiyoruz.

Ürünlerimi nasıl saklamalıyım?

Ürünlerinizin raf ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, doğrudan güneş ışığından, ısıdan, nemden uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. (Ağzı kapalı)

Vegan kozmetik ürünleri benim için gerçekten iyi mi?

Tüm ürünlerimiz vegan. Bununla gurur duyuyoruz, ancak sizinle paylaşmak istediğimiz önemli bir şey var.

Bir ürünün vegan olması iyi olduğu anlamına gelmeyebilir. Ne yazık ki veganlık, sömürülme tehlikesiyle karşı karşıya. Dünya çapında sayıları beş yüz milyonu geçen vegan topluluk kozmetik üreticilerinin iştahını kabartıyor ve vegan iddiası olan bazı ürünler, hayvanlar üzerinde test edilmediğini -zulüm içermediğini- garanti etse de siz ya da çevre için sağlıklı olmayabilir.

Yoğun bir şekilde vegan olarak pazarlanan ve %100 güvenli ve %100 zulümsüz olduklarına dair ek iddialarla birlikte popüler olan pazardaki bazı ürünlerde tek bir doğal içerik bile yok. Bu sebeple hem doğal hem vegan hem de organik bileşenlerle üretim yapıyoruz.

Geleceğimizi ve gezegenimizi önemsiyoruz.

Güzellik ürünleriniz genetiği değiştirilmiş içerikler içeriyor mu?

Asla

Ürünleriniz hassas ciltler için güvenli mi?

Cevap evet. Ama… herkes farklıdır ve farklılık harikadır. Bazı kişilerin bireysel alerjileri olabilir. Örneğin yer fıstığına, glütene, vb. gibi tepki verebilir. Bu da ciltlerinin reaksiyona girmesine neden olur. Aynısı doğal cilt bakımı için de geçerlidir.

Bazen bitki botaniklerindeki ve uçucu yağlardaki aktif bileşenler kişilerde reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, insanların doğal cilt bakımını ilk kullanmaya başladıklarında yavaş ilerlemelerini ve kullanmadan önce bir yama testi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Neden 50 SPF üstü güneş koruyucu üretmiyoruz?

Bu soruyu bir soru ile cevaplayalım.

Daha yüksek bir SPF, daha çok güneş koruması sağlar mı?

SPF ne kadar fazla korunduğunuzdan çok ne kadar uzun süre korunduğunuzu ifade eder. Güneş koruyucu sürmeden cildinizin renk değiştirmesi ortalama 10 dakika sürüyorsa, bir SPF 15 koruyucu ile güneşte cildinizin renk değiştirmesi 15 kat daha uzun (2,5 saat) sürecektir.

Koruma gücüne gelirsek; bir SPF 15 ürünü UV ışınından %93, 30 SPF %97, 50 SPF %98 ve 100 SPF ise %99 korur. Bu sebeple en fazla 50 SPF koruma faktörlü koruyucular yeterlidir.

Güneş koruyucularınız içinde kullanılan MicNo filtre nano mudur ve farkı nedir?

MicNo Çinko oksit formu AB inovasyon ödüllü bir filtredir. Bu form nano kadar şeffaf ve mikron boyut gibi güvenli ve deri altına nüfuz etmeyen bir yapıdır. Bu filtre trombosit şekildedir ve cilt üstünde adeta görünmez bir kalkan oluşturur.

Bilinen tüm mineral filtre formları içinde en güvenli filtre olan MicNo’yu “Dünyada %100 doğal içerikle” formüle eden ilk Türk firmasıyız.

Ürünleriniz özellikle güneş koruyucularınız vegan ve deneysiz midir?

Ürettiğimiz tüm ürünler zulümsüz ve vegandır. Ayrıca kurucumuz da vegandır.

Cildim yağlı ve zaman zaman karma. Hangi güneş koruyucunuz cildime uygun?

Güneş koruyucularımız tüm cilt tipleri ve problemleri için çözüm üretmektedir. Çok hassas, akneye meyilli, atopik, rozasealı cilt tipleri için dahi güneş koruyucularımız bulunmaktadır. Yağlı ciltler için ultra hafif formül alternatiflerimiz mevcuttur.

Güneş koruyucularınız çocuklarda kullanılır mı?

Bebekler ve çocuklar için özel güneş koruyucularımız mevcuttur.

Güneş kremlerinizi gerçekten iki parmak kuralına göre mi kullanmalıyız?

İki parmak kuralı, bilinen kimyasal ve mineral filtre özellikleri göz önünde bulundurularak önerilen bir yöntem. Özellikle kimyasal filtreli güneş koruyucularda, kimyasal filtrenin hücre içine girmesi ve bu şekilde hücrenin kendisini güneş kalkanı olarak kullanması sebebiyle; cildiniz ne kadarını emiyorsa o kadar uygulamak gereklidir.

Mineral filtreli güneş koruyucular ise cilt üstünde güneş kalkanı oluşturur. Bizim filtremiz (Avrupa Briliği İnovasyon Ödüllü-MicNo Filtre), dünyada en geniş spektrum (280nm-420nm) koruma sağlayan ve yüzey dağılımı en fazla olan mineral bir filtredir. Güneş koruyucumuz içindeki aktiflerin, yağların ve MicNo’nun uyumunu göz önünde bulundurduğunuzda 1.5 parmak tüm yüz için idealdir.

Postbiyotiğin güneş koruyucudaki etkisi nedir?

Postbiyotikler sağlıklı bir cilt mikrobiyotası oluşumu için hayati önem taşımaktadır. Sağlıklı bir cilt mikrobiyotası da cildin UV dayanımını artırır.

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico