Sepetim

300 TL ve Üzeri Alışverişlerde – KARGO BEDAVA

Sıkça Sorulan Sorular

Syorell ve Sanitrum adları nereden geliyor?

Syorell, İngilizce ‘’See Your Real’’ – ‘’Gerçek Kendini Gör’’ cümlesinden türetildi. Çatalhöyük’ te bulunan dünyanın ilk aynası bizi o kadar çok etkiledi ki, o aynaya bakıp kendini ilk kez gören atalarımıza ithafen bu adı markamız olarak seçtik.

Sanitrum, Latince ‘’Sanitas’’ – ‘’Sağlık’’ ve İngilizce ‘’Room’’ yani ‘’Oda’’ kelimelerinden türetildi. Kısaca sağlık odası da diyebiliriz. Butik işletmemiz için bundan daha iyi bir isim olamazdı.

Ürünlerimiz nerede üretiliyor?

Tüm Syorell ürünleri üretimi ve dolumu Bursa-Orhangazi fabrikamızda gerçekleşmektedir.

Fabrikamızda aynı zamanda, bitki ekstreleri ve yağları Ar-Ge’si yapmak üzere gelişmiş bir laboratuvarda bulunmaktadır.

Syorell ürünleri koruyucu içerir mi?

Doğal ürünlerde bir damla bile su varsa; tazeliğini korumak ve formülasyonun raf ömrünü garanti etmek adına bir koruyucuya ihtiyaç vardır. Bu koruyucuları, mevzuatın yasal limitlerinin dahi altında kullanıyoruz. Bununlar beraber, hiç koruyucu içermeyen “susuz” ürünler de üretiyoruz. Ayrıca sabunlarımız hiçbir koruyucu içermemektedir.

Ürünlerinizin raf ömrü nedir?

Kullanılan doğal içeriklere bağlı olarak ürünlerimizin raf ömrü değişebiliyor. Vücut yağlarımız sabunlarımız satın alma tarihinden itibaren 6-8 ay içinde kullanılmalıdır.

Güneş koruyucumuzun MicNo filtresinin raf ömrü 24 aydır. Ancak kremlerimiz içinde en az MicNo kadar önemli çok kıymetli doğal yağlar ve bileşenler bulunmaktadır. Bu yağların formül içindeki etkisi, kapak açıldıktan sonra hava ile temas başlayacağından 6 ay sonra azalmaya başlayabilir. Bu sebeple koruyucularımıza son kullanım tarihi vermektense, kapak açık 6 ay içinde tüketin ifadesini koymayı daha uygun gördük. Ayrıca güneş koruyucularımızda hiçbir sentetik bileşen bulunmamaktadır.

Formülü stabil tutmak için dahi Ecocert Sertifikalı ve/veya doğal yollardan elde edilen ajanları tercih ettik. Bu değerli ürünlerin kalitesinin korunması için ısı ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarından uzak tutulması gerekmektedir.

Syorell ürün kokuları doğal mı?

Organik ve/veya doğal uçucu yağlar ve saf botanik özler kullanıyoruz. Ürünlerimizin kokusu yalnızca bu bileşenler arasındaki sinerjinin sonucudur.

Ürünlerimizde yer alan bileşenlerin her biri hem cildimize hem de ruhumuz sağladığı faydalar için seçilmiştir. Esans ile desteklenmesi gereken ürünlerimizde ise IFRA belgeli, doğala en yakın aromalar seçiyoruz. (Jel kolonya gibi)

Ürünlerimi nasıl saklamalıyım?

Ürünlerinizin raf ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, doğrudan güneş ışığından, ısıdan, nemden uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. (Ağzı kapalı)

Vegan kozmetik ürünleri benim için gerçekten iyi mi?

Tüm ürünlerimiz vegan. Bununla gurur duyuyoruz, ancak sizinle paylaşmak istediğimiz önemli bir şey var.

Bir ürünün vegan olması iyi olduğu anlamına gelmeyebilir. Ne yazık ki veganlık, sömürülme tehlikesiyle karşı karşıya. Dünya çapında sayıları beş yüz milyonu geçen vegan topluluk kozmetik üreticilerinin iştahını kabartıyor ve vegan iddiası olan bazı ürünler, hayvanlar üzerinde test edilmediğini -zulüm içermediğini- garanti etse de siz ya da çevre için sağlıklı olmayabilir.

Yoğun bir şekilde vegan olarak pazarlanan ve %100 güvenli ve %100 zulümsüz olduklarına dair ek iddialarla birlikte popüler olan pazardaki bazı ürünlerde tek bir doğal içerik bile yok. Bu sebeple hem doğal hem vegan hem de organik bileşenlerle üretim yapıyoruz.

Geleceğimizi ve gezegenimizi önemsiyoruz.

Güzellik ürünleriniz genetiği değiştirilmiş içerikler içeriyor mu?

Asla

Ürünleriniz hassas ciltler için güvenli mi?

Cevap evet. Ama… herkes farklıdır ve farklılık harikadır. Bazı kişilerin bireysel alerjileri olabilir. Örneğin yer fıstığına, glütene, vb. gibi tepki verebilir. Bu da ciltlerinin reaksiyona girmesine neden olur. Aynısı doğal cilt bakımı için de geçerlidir.

Bazen bitki botaniklerindeki ve uçucu yağlardaki aktif bileşenler kişilerde reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, insanların doğal cilt bakımını ilk kullanmaya başladıklarında yavaş ilerlemelerini ve kullanmadan önce bir yama testi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Neden SPF50 ve üstü güneş koruyucu üretmiyoruz?

Bu soruyu bir soru ile cevaplayalım.

Daha yüksek bir SPF, daha çok güneş koruması sağlar mı?

SPF ne kadar fazla korunduğunuzdan çok ne kadar uzun süre korunduğunuzu ifade eder. Güneş koruyucu sürmeden cildinizin renk değiştirmesi ortalama 10 dakika sürüyorsa, bir SPF 15 koruyucu ile güneşte cildinizin renk değiştirmesi 15 kat daha uzun (2,5 saat) sürecektir.

Koruma gücüne gelirsek; bir SPF 15 ürünü UV ışınından %93, SPF 30 %97, SPF 50 %98 ve SPF 100 ise %99 korur. Bu sebeple en fazla SPF 30 koruma faktörlü koruyucular yeterlidir.

Güneş koruyucularınız içinde kullanılan MicNo filtre nano mudur ve farkı nedir?

MicNo Çinko oksit formu AB inovasyon ödüllü bir filtredir. Bu form nano kadar şeffaf ve mikron boyut gibi güvenli ve deri altına nüfuz etmeyen bir yapıdır. Bu filtre trombosit şekildedir ve cilt üstünde adeta görünmez bir kalkan oluşturur.

Bilinen tüm mineral filtre formları içinde en güvenli filtre olan MicNo’yu “Dünyada %100 doğal içerikle” formüle eden ilk Türk firmasıyız.

Ürünleriniz özellikle güneş koruyucularınız vegan ve deneysiz midir?

Ürettiğimiz tüm ürünler zulümsüz ve vegandır. Ayrıca kurucumuz da vegandır.

Cildim yağlı ve zaman zaman karma. Hangi güneş koruyucunuz cildime uygun?

Koruyucularımız tüm cilt tipleri için uygundur. Ama çok hassas ve akne ya da atopiye eğilimli ciltler için Ultra Hassas Cilt Tipleri için olan koruyucumuzu veya SPF 15 yüz bakım ve koruma kremini öneririz.

Klasik tip koruyucunuz vücut için midir?

Yüz ve vücut için uygundur. Ancak cildiniz atopi ve/veya akneye eğilimli ise ultra hassas ciltler için olan koruyucumuza bakmanızı ya da sadece yüz için olan 15 SPF yüz bakım kremimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Güneş koruyucularınız çocuklarda kullanılır mı?

Tüm güneş koruyucular çocuklar dahil tüm bireylerin kullanımına uygundur.

Ultra Hassas Ciltler İçin Koruyucu SPF 30 için hesaplanan MoS değeri bebekler için dahi uygundur.

Klasik güneş koruyucunuz da Hindistan cevizi yağı var ve Hindistan cevizi yağı gözenekleri tıkar mı?

Hindistan cevizi yağı komedojenik katsayısı yüksektir. Tabii sadece Hindistan cevizi yağını tek başına kullanırsanız. Biz klasik koruyucumuz içinde sadece %4 oranında kullanıyoruz. Hindistan cevizi yağı, nemlendirme özelliği çok yüksek bir yağdır ve güneş koruyucuların koruma gücünü artırır.

Güneş koruyucularınız sivilce yapar mı?

Klasik güneş koruyucumuz besleyici ve yüksek nemlendirme-onarıcı etkili doğal yağlar içerir. Bu tip yağlar nadiren de olsa, bazı cilt tiplerinde sivilceye yol açabilir. Bu sebeple akne-sivilce meyilli cilt tipleri için özel koruyucu kremler de ürettik.

Güneş kremlerinizi gerçekten iki parmak kuralına göre mi kullanmalıyız?

İki parmak kuralı, bilinen kimyasal ve mineral filtre özellikleri göz önünde bulundurularak önerilen bir yöntem. Özellikle kimyasal filtreli güneş koruyucularda, kimyasal filtrenin hücre içine girmesi ve bu şekilde hücrenin kendisini güneş kalkanı olarak kullanması sebebiyle; cildiniz ne kadarını emiyorsa o kadar uygulamak gereklidir.

Mineral filtreli güneş koruyucular ise cilt üstünde güneş kalkanı oluşturur. Bizim filtremiz (Avrupa Briliği İnovasyon Ödüllü-MicNo Filtre), dünyada en geniş spektrum (280nm-420nm) koruma sağlayan ve yüzey dağılımı en fazla olan mineral bir filtredir. Güneş koruyucumuz içindeki aktiflerin, yağların ve MicNo’nun uyumunu göz önünde bulundurduğunuzda 1-1.5 parmak tüm yüz için idealdir.

Postbiyotiğin güneş koruyucudaki etkisi nedir?

Postbiyotikler sağlıklı bir cilt mikrobiyotası oluşumu için hayati önem taşımaktadır. Sağlıklı bir cilt mikrobiyotası da cildin UV dayanımını artırır.

Ücretsiz Kargo

300 TL üzeri tüm siparişlerinizde.

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi.

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico