Nemlendirici Cilt Bakım Ürünleri

Filtreler

Günlük Cilt Bakım Rutininizde Nemlendiricilerin Önemi

Cildimiz vücudun en büyük organı ve onu genç, lekesiz ve sağlıklı kılmak, cilt bakım için düzenli nemlendirici bakım şart.

Cildinizi nemlendirmenin ne kadar önemli olduğunu anlamak için okumaya devam edin.

Hangi Nemlendiriciyi Tercih Etmelisiniz?

Cildiniz için bir balm ya da bir nemlendirici krem seçmeden önce ikisi arasındaki farkı anlamak gerek. Genel olarak, bir balm ve nemlendirici krem arasındaki fark, kıvamı ve kalınlığıdır.

Nemlendiriciler cildin üst katmanında, epidermiste çalışırlar. Epidermis, bağışıklık sisteminizin bir parçası olan ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olan özel hücreler içerir. Bu katman, bizi dış etkenlerden koruyan deri tabakasıdır.

Buradaki anahtar kelime; korumaktır!

Nemlendirici krem sadece nemlendirmekle kalmamalıdır. Aynı zamanda cildinizi serbest radikallerden, çevresel hasarlardan, toksinlerden ve gözeneklerinizden uzak tutmalıdır. Ayrıca istediğiniz diğer tüm negatif unsurlardan korumaya da yardımcı olmalıdır.

Nemlendiricilerin hafif olması amaçlanmıştır. Bu nedenle cildi yumuşatan girdilere ilave yüksek oranda su ile formüle edilmiştir. Nemlendiricilerin esas amacı cildin üst katmanlarını nemlendirmektir.

Normal, Karma ve Yağlı Ciltler

Normal, karma veya yağlı bir cilde sahipseniz nemlendirici bir krem kullanmak doğru tercih olabilir. Ancak, unutulmamalıdır ki bir ürün su içeriyorsa formül içinde koruyucu da içerir (zararlı mikrobiyal üremeye karşı). Bu da hassas cilde sahip olanlar için bazen sorun yaratabilir.

Kuru Ciltler

Cildiniz aşırı kuru ise veya mevsim değişikliklerinde nem dengesi çabuk bozluyorsa, nemlendirici bir krem yeterli gelmeyebilir. Balmların devreye girdiği yer işte burasıdır.

Yüz Balmları

Yüz balmları, cildinizin sıcaklığıyla temas ettiğinde sıvıya dönüşen katılaşmış yapıdadırlar. Nemlendiricilerin aksine, balmlar susuzdur. Yani sulu formüllerdeki gibi bir koruyucu gerekmez. E vitamini gayet yeterli bir formül koruyucudur.

Balmlar, cildinize daha güçlü ve besleyici bir koruyucu tabaka sağlarlar. Soğuk veya kuru hava gibi dış etkenlerden cildinizi mükemmel şekilde korurken, cilt bakımınızı da eksiksiz yaparlar.

Kısacası balmlar sakinleştirici, ultra-nemlendirici, son derece yoğun olduğu için mevsim geçişlerinde yıpranan cildiniz için ve/veya kuru cilt tipleri için idealdir.

Ne Zaman Nemlendirici Kullanmalısınız?

Duştan sonra nemlendirme çok önemlidir. Çünkü sıcak su cildinizdeki tüm nemi ve yağları sıyırır ve cildinizi kuru bırakır. Sıcak su rahatlatıcı olsa da aynı zamanda cildinizde hasara yol açar.

Kuru, susuz kalmış ve pul pul dökülen bir cildiniz varsa, cilt bariyerinizi güçlendirmek ve daha fazla nem kaybını önlemek için Syorell Nemlendirici Bakım Balmını kullanın. Hassas ciltler için, cildi beslemek ve onarmak için bu balm mükemmel etkilidir.

Güneş yanıkları için, canlandırıcı etki için Sunique Nemlendirici ve Onarıcı Bakım Kremi tam aradığınız ürün.

Nemlendirici Nereye Uygulanmalıdır?

Yüzünüzdeki, kulaklarınızdaki, boynunuzdaki ve göğsünüzdeki cilt çevresel değişikliklere karşı çok hassastır.

Cildin bu bölgeleri, vücudun diğer bölgelerine ölü hücreleri göre daha hızlı döker. Bu nedenle kendini onarmak için neme ihtiyaç duyar. Bu da genç cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasına izin verir. Ayrıca, nemlendirici uygularken yaratılan masaj etkisi, kan dolaşımını ve yeni hücre oluşumunu uyarmaya yardımcı olur.

Günlük nemlendirme, aşırı kuruluk veya aşırı yağlanma olasılığını azaltabilir. Her iki uç nokta da cilt için zararlıdır. Bununla birlikte akne gibi yaygın cilt koşullarına neden olur.