Doğal Hijyen Ürünleri

Filtreler

Sağlıklı yaşamın ilk şartı; temiz eller.

Son yıllar hepimiz için çok çok zordu. Artık asla hatırlamak istemediğimiz o yıllardan aklımızda kalması gereken en önemli husus; el hijyeninin asla ihmal edilmemesi gerektiği.

Kötü el hijyeni, gastrointestinal ve solunum yolu enfeksiyonları da dahil olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olabilen mikropların yayılmasına katkıda bulunur.

Anaokulu zamanlarında şarkılarda bile sıkça duyduğumuz el hijyeni konusu ömür boyu dikkat etmemiz gereken hususların başında geliyor. Sonuçta, yüzeylerde gizlenen tek virüs koronavirüs değil.

Bu mikroplar ellerinize ve ardından ağız, burun ve gözler yoluyla vücudunuza girmek için hazır bekliyor. Evden dışarı çıktığımız andan itibaren, alışverişte, toplu taşımada ve hatta ofiste çalışırken bile el hijyenine en üst düzeyde önem göstermeliyiz. Bunun için ihtiyacımız olan mucize ikili ise su ve sabun!

Tıpkı o anaokulu şarkılarındaki gibi😊

Ellerin kirlenince
Koş hemen lavaboya
Köpürt köpürt sabunla
Mikropları kovala.

En az yarım dakika elini yıka
En az yarım dakika elini yıka.

Sabun mis gibi kokar
Hem temizler hem paklar.
Yıkanınca ellerin
Oh ne güzel ferahlar.

İyi ama su ve sabuna ulaşamadığımız durumlarda ne yapmalıyız?

Min. %75 alkol içerikli bir el dezenfektanı hastalıkların elleriniz vasıtası ile bulaşmasını önemli ölçüde azaltır.

Virüsleri ve bakterileri azaltmada nasıl bu kadar etkililer?

Alkol bazlı dezenfektanlar, elinizdeki bakteri ve virüslerle temas ettiğinde dış kabuklarını yok eder. Ayrıca zararsız hale getirir. WHO tarafından önerilen formülasyona göre bir el dezenfektanı, elinizde hastalığa neden olan bakteri ve virüslerin %99,99’unu etkili bir şekilde azaltır. Ancak el dezenfektanları ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta var. O da zararlı organizmaları yok ederken faydalı olanları da yok edebilmesi.

Bu sebeple el dezenfektanı kullanımına bağlı olarak çeşitli cilt problemleri de baş göstermeye başladı.

İşte bu sebepten ellerinizi hem mikroplardan koruyacak hem de yıpranmasını engelleyecektir. Bunun için doğal bileşenlerden oluşan hijyen ürünleri artık daha popüler.

Bunun için de iyi bir el temizleyicisinden olmazsa olmaz iki girdi olmalı. Çay ağacı yağı ve Aloe Vera. Bu harika ikili ve doğal alkol ile elleriniz tazelenecek. Ayrıca hem korunmuş hem de yumuşacık olacak.

Ofiste, öğle yemeğinizi yemeden ve tuvaleti kullanmadan önce ellerinizi su ve sabunla yıkadınız. Ancak asansör tuşlarına bastığınızda, kurye paketi teslim aldığınızda, alışveriş arabasının kollarını tutarken veya cep telefonunuzu kullandığınızda doğal bir el hijyeni ürünü; siz ve sevdikleriniz için günün kahramanı olur.