Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi Nasıl Olmalı?

Hassas, kolayca tahriş olan bir cilde sahipseniz güneşten korunma çok daha önemli bir konu haline gelmektedir. Neyse ki hassas ciltler için Syorell’in mükemmel güneş kremleri mevcut, böylece cildinizi tahriş etmeden güneşin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle güneş koruyucu filtrelerle işe başlayalım. Kimyasal filtreli güneş kremleri içindeki filtreler cilt tarafından emilir, özellikle eski nesil ve tahriş edici yüksek potansiyeli olan kimyasal filtreli güneş koruyuculardan hassas cildi olanların koşarak kaçması lazım.

Mineral Bazlı UV Filtreler

Atopik, alerjik ve ultra hassas ciltler için bilinen en az tahriş edici filtreler mineral UV filtrelerdir.

Neden? ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), kimyasal güneş kremlerinin UV ışınlarının cilt tarafından emilmesine izin verdiğini, burada kimyasal bir reaksiyonun ışığı ısıya dönüştürdüğünü ve böylece onu dağıttığını açıklıyor. Dermatologlar bu reaksiyonun, kimyasal güneş koruyucunun cilde nüfuz ettiği noktada alerjik bir etki yaratabileceğini söylüyor. Alternatif olarak mineral güneş koruyucular, ışınların cilde nüfuz etmesini önleyerek güneş koruyucu kimyasallara karşı alerjik reaksiyonların neden olduğu atopik cilt problemlerine karşı da etkilidir.

SYORELL güneş koruma sektöründe birçok konuda ilklerin markası. Bu yüzden taklit ederek değil kendimizle rekabet ederek gelişiyor ve büyüyoruz. • AB inovasyon ödüllü mineral filtre MicNo’ yu ilk biz kullandık.
 • Vegan formüllerimizi hayvan testi sertifikaların altın standardı Leaping Bunny ile taçlandırarak sektörde bir ilke imza attık.
 • EWG veri tabanında “dünyanın en temiz içerikli güneş koruyucuları listesine” ilk giren Türk markası olduk.3 yıl önce, PMLE (polimorf ışık erüpsiyonu) olarak bilinen ve görülme sıklığı özellikle kadınlarda %20’lere varan güneş alerjisi türüne karşı bir güneş koruyucu üretmek üzere bir projeye başladık. Yaptığımız araştırmalarda bu probleme karşı en etkili aktifin Alpha Glucosyl Rutin (αG Rutin) olduğunu öğrendik. Son derece güvenli ve stabil bir biyoflavonoid olan bu aktifin antioksidan özellikleri göz kamaştırıcıydı.İlklerin markası olduğumuz için tahmin edebileceğiniz üzere; bu aktifi Türkiye’de bırakın satanı adını dahi duyana rastlamadık. Japonya’nın köklü şirketlerinden Toyo Sugar’ın bu aktifin ilk üreticilerinden olduğunu öğrendik ve iletişme geçtik. 2022’de başlayan görüşmelerimiz sonucunda nihayet 2023 Ocak itibarı ile αG Rutin ithalatını gerçekleştirdik. Daha önce mineral UV filtre yapısında denenmemiş olan bu aktifin tabiri caizse ışığını cıcığını çıkardık ve dünyanın bilinen en geniş spektrum korumasını sağlayan formül yapımıza adapte ettik.

Bu mükemmel formülümüzü en az onun kadar mükemmel iki aktifle daha da mükemmel hale getirdik.

1. Physavie®

 • Yan etkileri olmaksızın Hidrokortizon’a eşdeğer; hassas ve/veya atopik ciltlerde yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

 • Cildi UVA/B ışınlarının ve mavi ışığın neden olduğu biyolojik hasarlardan korur.

 • Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış anti-termal yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir.

 • Güneşe maruz kalan cildin sıcaklığını ve mikro dolaşımını düzenler.

 • Cildin su-nem dengesini düzenleyerek cildi nemlendirir.

 • Cildin doğal antioksidan savunmasını uyarır, hücre dışı matris üretimini artırarak cilt bariyerini güçlendirir.

2. ANTILEUKINE 6™

 • Serbest radikallere karşı yatıştırıcı bir kalkan görevi görüyor
.
 • Nemlendirici, kırışıklık karşıtı özelliği ile cilt kalitesini iyileştirmede mükemmel etki.Syorell Ultra Hassas, atopik ve alerjik ciltler için doğal ve temiz formüller üreten ilklerin markası.

Hassas ciltler, güneş korumasında özel bir dikkat gerektirir. Syorell’in hassas ciltler için geliştirdiği en iyi güneş kremleri, cildinizi tahriş etmeden güneşin zararlı ışınlarından korur. Ancak unutmayın, cilt tipiniz ne olursa olsun güneş koruması herkes için önemlidir. Bu nedenle, yağlı veya kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiş güneş koruyucu krem seçeneklerimizi de keşfetmek isteyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Yağlı cildiniz varsa ve güneş koruyucu krem seçimi konusunda zorlanıyorsanız, Syorell’in “Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi” kategorisinde yer alan ürünlerimiz, parlaklık ve ağırlık hissi bırakmayan hafif formülleri ile cildinizin ihtiyaç duyduğu korumayı sağlar. Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi sayfamızı ziyaret ederek, cildinize en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirici özelliklerle zenginleştirilmiş güneş kremlerimiz tam size göre. “Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi” kategorimizdeki ürünler, cildinizi nemlendirirken güneşin zararlı ışınlarına karşı da etkili bir koruma sağlar. Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi sayfasını keşfedin ve kuru cildinize uygun, yüksek korumalı güneş kremlerimiz arasından seçiminizi yapın.

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico