Kuru Ciltler İçin Güneş Koruyucu Tavsiyesi

Kuru cildiniz varsa, onu nemli nemlendirmek ve nem kaybetmesini engellemek birinci kural. Kuru ciltler için iyi bir güneş koruyucu nasıl olmalı, hangi cilt bakımı bileşenleri birlikte iyi çalışır hepsi bu yazıda. Unutmayın, kuru cilt şakaya gelmez ve sizi kafa karışıklığından kurtarmak için buradayız!

Kuru ciltler için güneş koruyucuda nelere dikkat edilmelidir?

Kuru cildinizi etkili bir şekilde nemlendirmek ve UV koruması sağlamak için mineral filtreleri birleştiren bir krem tercih etmeniz önerilir. Çünkü mineral filtreli güneş koruyucular cilt üstünde bir katman oluştururlar ve kimyasal filtreli koruyuculara göre çok daha az emilirler. Bu sebeple kuru ciltler üstünde tahriş edici etkisi de çok daha azdır.

Kuru ciltler için güneş kremlerinde dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler ve aranacak bileşenler

Nemlendirici İçerikler: Kuru ciltteki nemlendirmek ve cilt katmanları arasında nemi korumak çok önemlidir. Gliserin, hyaluronik asit, aloe vera veya pantenol gibi içerikler nemlendirici özellikleri ile bilinmektedir.

Syorell Güneş Koruyucularında güçlü nemlendirici etkisi olan aktiflerin yanı sıra cildi besleyen ve nem kaybını engelleyen yağlar da bulunmaktadır. En önemlisi Trans Epidermal Su Kaybına (TEWL) karşı 4 kat daha etkili aktiflerle zengin formülü Syorell’i kuru ciltler için harika bir alternatif kılmaktadır.

Yumuşatıcılar: Yumuşatıcılar cildi yumuşatmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Shea yağı, kakao yağı, jojoba yağı ve badem yağı gibi bileşenler kuru cilde nem sağlayan mükemmel yumuşatıcılardır.

Seramidler: Seramidleri cildinizin isimsiz kahramanları olarak düşünün! Seramidler, cilt hasarına karşı korumaya yardımcı olmak için koruyucu bir tabaka oluşturan, ciltte bulunan doğal lipitlerdir (yağlar). İyi maddeleri içeride ve kötü şeyleri dışarıda tutarlar. Cilt bariyerimizi sağlam tutmak ve onu dehidrasyondan ve sinir bozucu tahriş edici maddelerden korumak için yorulmadan çalışırlar. Ancak cilt bariyerimiz saldırı altında olduğunda ve seramidlerin doğru dengesine sahip olmadığımızda, bu durum kuruluğa, tahrişe ve hassasiyete neden olabilir; hiç de eğlenceli bir durum değil! 

Syorell kuru ciltler için seramid zengini yağlar içeren formüller sunmaktadır (İşte bu rahatlatıcı)

Kuru cildiniz varsa, göreviniz esas olarak hem cildinizi nemlendirmeye hem de cildinizin bu nemi korumasına yardımcı olan, sizin için çalışan cilt bakım ürünlerini bulmaktır. Mevcut tüm seçenekler göz önüne alındığında, bu ilk başta biraz göz korkutucu gelebilir, ancak kuru cilt için doğru cilt bakım bileşenlerini kullanmak, cildinizin lipit bariyerinin düzgün çalışmasını sağlayacak ve sizi her türlü gerginlik veya pullanmadan kurtaracaktır. 

Skualen: 

Skualen cildimizin kendi sebumunda (yağ) bulunan doğal bir lipittir. Skualen cildinize uygulandığında su kaybını önleyen, cildinizin dolgun ve derinlemesine nemli kalmasını sağlayan koruyucu bir bariyer oluşturur.

Gliserin: 

Gliserin, ciltte su tutulmasını artırma yeteneğine sahip, bitkilerden elde edilen doğal bir moleküldür (Bitkisel diyoruz çünkü biz veganız). Bu güçlü bileşen nemi çekme ve hapsetme gücüne sahiptir. Bir nem mıknatısı görevi görerek hem havadan hem de cildinizin daha derin katmanlarından nemi çeker ve daha sonra onu en dış katmana ileterek cildinizin iyi nemlendirilmiş ve beslenmesini sağlar. 

E Vitamini: 

Kuru, pul pul veya pürüzlü bir ciltle uğraşıyorsanız, E Vitamini cildinizin en yakın arkadaşı olmaya aday. Bu güçlü antioksidan, cildinizin beslenmiş ve nemlendirilmiş hissetmesini sağlayacak harika nemlendirici özelliklere sahiptir. E Vitamini doğal bir yumuşatıcı olarak harikalar yaratır ve cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu bariyer nemi hapsetmeye, su kaybını önlemeye ve cildinizin daha uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur

Hangi cilt bakımı malzemeleri bir arada kuru ciltler için ideldir?

Artık kuru ciltler için en iyi güneş koruyucu içerikleri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, hangi güç kombinasyonunun sizin için mükemmel olduğunu bulalım! Kusursuz, nemli ve pürüzsüz bir cilt için mükemmel cilt bakımı rutininizi oluşturmak adına Syorell, bu süper bileşenleri formüllerinde bir araya getirdi.

Gliserin + Hyaluronik Asit:

Hidrasyon güçleri söz konusu olduğunda hyaluronik asit ve gliserin kuru ciltler için rakipsiz bir takım oluşturur. Hyaluronik asit, çevresinden nemi çeken ve onu cilt içinde tutan bir nemlendiricidir; gliserin ise bu nemi kilitleyerek buharlaşmayı önler. Birlikte, nemi hapseden bir kalkan oluşturarak cildinizin gün boyu dolgun ve beslenmiş olmasını sağlarlar.

Syorell Güneş Bakım Ürlerinde kullanılan Hyaluronik Asit tam 8 farklı molekülden oluşmaktadır.

Seramidler + Hyaluronik Asit: 

Seramidler ve hyaluronik asit, kuru ciltle mücadelede dinamik bir ikilidir. Seramidler koruyucu bir kalkan görevi görerek cildinizin nemini kaybetmemesini sağlar ve cilt bariyerini güçlü tutar. Öte yandan hyaluronik asit, cildinizdeki suyu çeken ve tutan bir nem mıknatısıdır. Bu ikisi güçlerini birleştirdiğinde cilt kuruluğuna karşı mükemmel bir çözüm olmaktadır.

C Vitamini + E Vitamini:

C Vitamini ve E Vitamini, bir dizi cilt sorunuyla mücadele eden iki güçlü antioksidandır. C vitamini, cildin nem seviyelerini korumak için gerekli olan kollajen üretimini uyararak cildin nemini artırmaya yardımcı olurke, E Vitamini ise bu nemin kilitlenmesine yardımcı olur, su kaybını önler ve cildinizin daha uzun süre nemli kalmasını sağlar. Kuru cildin zarar görmüş cilt bariyeri, koruyucu bir kalkan olarak E Vitamininden yararlanırken, C Vitamini cilt tonunu aydınlatıp eşitleyerek taze, gençleşmiş bir cilt bırakır. 

Syorell Leke Karşıtı Su Bazlı 50SPF güneş koruyucu, 3-0 etil askorbik asit içermektedir. Bu C vitamini formu dünyanın en stabil formudur ve özellikle UV hasarına karşı çok etkildir.

Cildinizin ihtiyaçlarına en uygun güneş koruyucuyu bulmak için kuru cildinize özel seçeneklerimizi incelediniz. Ancak güneş koruması, cilt tipine özgü çözümler gerektirir ve her cilt tipi farklı bakım ihtiyaçlarına sahiptir. Syorell olarak, cilt tipiniz ne olursa olsun, güneşin zararlı etkilerinden korunmanızı sağlayacak özenle formüle edilmiş ürünler sunuyoruz. İşte diğer cilt tipleri için önerilerimiz:

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Yağlı cildiniz mi var? Parlaklık ve ağır hissiyat yaratmayan, gözeneklerinizi tıkamayan formüllerle yağlı cildiniz için özel olarak geliştirilmiş güneş koruyucu kremlerimizi keşfedin. Yağ kontrolü sağlayan ve mat bir bitiş sunan ürünlerimiz, yağlı ciltlerin güneş koruması ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılar. Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi kategorimizde, cildinize en uygun çözümleri bulabilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Hassas bir cilde mi sahipsiniz? Cildinizi tahriş etmeden koruyacak, hafif ve nazik formüller arıyorsanız, hassas ciltler için geliştirdiğimiz güneş koruyucu kremlerimiz tam size göre. Tahriş edici olmayan bileşenlerle zenginleştirilmiş formüllerimiz, hassas ciltlerin güneş koruması sırasında karşılaşabileceği sorunlara karşı özel olarak tasarlanmıştır. Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi sayfamızı ziyaret ederek, hassasiyetinizi tetiklemeyecek güneş koruyucularımızı keşfedebilirsiniz.

Her cilt tipine uygun bir çözüm sunan Syorell ile güneşin zararlarından korunurken cildinizin sağlığını ve güzelliğini koruyabilirsiniz. Unutmayın, güneş koruyucu seçimi sadece cilt tipinize göre değil, aynı zamanda yaşam tarzınıza ve güneşe maruz kalma sürenize göre de değişiklik gösterir. Bizimle birlikte cildinize en uygun güneş koruyucuyu seçerek, güneş altında geçireceğiniz her anın tadını çıkarın.

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico