Yağlı Ciltler İçin Doğru Güneş Koruyucuyu Seçmek

Eğer yağlı ve sivilceye eğilimli cildiniz var ise ve cildinize uygun bir güneş koruyucu arayışı sizi bunaltmışsa, cilt tipinize uygun güneş koruyucunun nasıl seçileceğine dair işte size basit bir kılavuz ve yağlı ciltler için en iyi güneş koruyucu önerileri.

Ama önce yağlı cildin ne olduğunu ve onunla başa çıkmayı bu kadar zorlaştıran şeyin ne olduğunu anlayalım.

Yağlı ve sivilceye eğilimli cilt nedir? 

Yağlı ciltler için en iyi güneş bakım ürünlerinden bahsetmeden önce, yağlı, akneye eğilimli cildin ne olduğunu anlayalım. Aşırı sebum üretimi ile karakterize edilen cilt tipine yağlı cilt denir.

Cildiniz her zaman yağlı olmasının yanı sıra düzenli olarak sivilce oluşumuna da yatkınsa, yağlı-sivilceye yatkın cilt kategorisine girebilir. (Genellikle yağlı cilt, gözeneklerin tıkanmasına, genişlemiş gözeneklere, siyah noktalara, beyaz noktalara vb. daha duyarlı olduğundan sivilceye daha yatkındır.)

Yağlı cilt, gereğinden fazla sebum üreten yağ bezlerinin aşırı aktif olmasının bir sonucudur. Bu fazla yağ, genetik, hormonal dalgalanmalar, diyet ve cilt bakım alışkanlıkları gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir.

Yağlı cilde sahip kişiler genellikle genişlemiş gözenekler, sivilce oluşumu ve özellikle T bölgesinde (alın, burun ve çene) kalıcı parlak bir cilt ile mücadele eder. Ancak doğru cilt bakımı rutini ve ürünleri yağlı cildin yönetilmesine yardımcı olabilir.

Yağlı bir cildiniz varsa doğru güneş koruyucuyu bulmak yıpratıcı bir süreç olabilir. Çinko oksit mineral UV filtrenin nano olmayan formu MicNo’yu Türkiyede ilk kullanan marka olan Syorell, işte tam bu noktada imdadınıza yetişiyor. 

Güneş koruyucu kremlerimizin yağlı cilt tipleri için neden mükemmel seçim olduğunu ve sadece bir güneş koruyucu değil aynı zamanda neden mükemmel birer cilt bakım ürünü olduklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Mineral Bazlı Güneş Kremlerinin Gücü

Konu cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak olduğunda mineral bazlı güneş koruyucu kremler mükemmel ve güvenli bir alternatiftir. Fiziksel güneş kremleri olarak da bilinen mineral güneş kremleri, UV radyasyonunu emen kimyasal güneş kremlerinin aksine, cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak çalışır. Bu güneş kremleri, güneş ışınlarını saptırıp ciltten uzağa dağıtan, kalkan görevi gören çinko oksit veya titanyum dioksit gibi mineral bileşenler içerir. Bu fiziksel bariyer hem UVA hem de UVB ışınlarını etkili bir şekilde engelleyerek güneş yanığı, erken yaşlanma ve cilt hasarı riskini azaltır.

Mineral bazlı güneş kremlerinin en önemli avantajlarından biri daha az tahriş edici olmalarıdır, bu da onları özellikle yağlı cilt tipleri için uygun kılar. Emilmek yerine cildin üzerinde durduklarından, ciltte tahrişe neden olma veya sivilceleri tetikleme olasılıkları daha azdır. 

Yağlı Ciltler İçin Güvenli İçerik

Yağlı ciltler için güneş koruyucu seçimi söz konusu olduğunda, nano olmayan çinko oksit formu olan MicNo UV filtre, birçok faydası olan mükemmel bir bileşen olarak öne çıkıyor. Yağlılığı artırabilecek ve gözenekleri tıkayabilecek kimyasal filtrelerin aksine nano olmayan çinko oksit, yağlı cilt tipleri için doğal bir çözüm sunar. Bu temel bileşen hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu koruma sağlarken, özellikle yağlı cildin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış ek avantajları da beraberinde getirmekte.

Komedojenik olmayan formül

Komedojenik, gözeneklerinizi tıkama ve siyah noktalara neden olma eğilimi anlamına gelir. Bu nedenle, yağlı ciltler için en iyi güneş koruyucuyu ararken gözeneklerin tıkanmasını ve sivilce oluşumunu önlemek için komedojenik olmayan formülleri tercih etmelisiniz.

Syorell Sunique serisi yeni su bazlı güneş koruyucuları komedojenik olmayan bileşenlerden oluşan formülleri ile yağlı ve akneye eğilimli ciltler için harika bir alternatiftir; çünkü bunların kıvamlar çok daha hafiftir, sürüm ve dağılım özellikleri mükemmeldir.

İpeksi ve mat bitiş stick güneş koruyucu formülü

Stick güneş koruyucular son yılların yükselen trendlerinden. Ancak bu yeni formüllerin yapısı genelde yağlıdır ve akneye meyilli-yağlı ciltler bu trende ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu konuda da Syorell yağlı ve akneye meyilli ciltlerin yardımına yetişiyor. Yağlı ciltlerin de konforuna uygun, parlak olmayan mat bir bitişi olan Sunique Stick Güneş Koruyucuları tüm cilt tipleri için mükemmel.

Cildin seveceği içerikler

Yağlı ciltler için en iyi güneş koruyucu ararken, bunların yağlı ve akneye yatkın ciltlere uygun olduğundan emin olmak için içeriklerini dikkatlice inceleyin. Syorell Güneş Bakım ürünlerinde sebum üretimini kontrol etmeye yardımcı olan, akne karşıtı harika aktifler bulunmakta.

Yağlı ciltlere güneş kremi nasıl sürülür?

Artık hayalinizdeki güneş koruyucuyu bulduğunuza göre, onu doğru şekilde uyguladığınızdan emin olmanın zamanı geldi.

Temiz bir ciltle başlayın

Cildinizi kir, yağ veya yabancı maddelerden arındırmak için yüzünüzü yumuşak bir temizleyiciyle temizleyerek başlayın.

Hafif bir nemlendirici uygulayın

Unutmayın, yağlı cildin bile neme ihtiyacı vardır, bu nedenle güneş koruyucuyu uygulamadan önce cildi dengeli tutmak için hafif, komedojenik olmayan, yağsız bir nemlendirici uygulayın.

Doğru miktarı kullanın

İki parmak kuralı dozunu bir anda cildinize yedirmeye çalışmayın. Cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın ve tamamen dağıtıp, nazikçe uyguladıktan sonra katman katman uygulayın.

Yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler için ideal güneş koruyucu seçeneklerimizi keşfetmişken, unutmamak gerekir ki kuru ve hassas ciltler de özel bakım gerektirir. Güneşin zararlı ışınları karşısında cildinizi korurken, cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmek cildinizin sağlığı için büyük önem taşır.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi

Kuru ciltler, özellikle nemlendirici özelliklere sahip güneş koruyucuları tercih etmelidir. Kuru cilt tipine sahipseniz, cildinizin ihtiyaç duyduğu nem ve korumayı bir arada sunan ürünlerimizi keşfedin. Güneş koruyucularımız, cildinizi nemlendirirken UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili bir bariyer oluşturur. Kuru ciltler için özenle seçilmiş içeriklerle formüle edilmiş güneş kremlerimiz, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sunarken güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar. Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi kategorimizde, cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Hassas ciltler için güneş koruyucu seçimi, özellikle dikkat ve özen gerektirir. Tahriş edici maddelerden arındırılmış, cildi sakinleştiren ve koruyan formülleri tercih etmek bu cilt tipi için elzemdir. Hassas ciltler, güneş koruyucularında hafif formüllere ihtiyaç duyar. Biz de hassas ciltlerin özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, cildi yatıştıran ve koruyan, tahriş etmeyen güneş koruyucular geliştirdik. Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi kategorimizde, hassas cilt tipinize uygun, güvenle kullanabileceğiniz ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.

Her cilt tipine uygun, özenle formüle edilmiş güneş koruyucu seçeneklerimizle, güneşin zararlarından korunurken cildinizin sağlığını ve güzelliğini korumak artık çok daha kolay. Syorell olarak yağlı, kuru veya hassas; her cilt tipinin ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor, güneşin keyfini çıkarmayı güvenli hale getiriyoruz. Cildinizin tipine uygun güneş koruyucuyu seçerek, güneş altında geçireceğiniz her anın tadını çıkarın.

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico