Doğa ana diyoruz ama ona saygıda kusur ediyoruz

Doğa Ana Diyoruz Ama Ona Saygıda Kusur Ediyoruz

Syorell Vegan Balmlar

Bazı günler vardır. Popüler kültür bu günleri ”BİR GÜN” olarak kutlamaya bayılır. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü vb. liste uzayıp gidiyor. O tek bir gün ”güya onu ne kadar çok sevdiğini göstermek için” hediyeler alınır, jestler yapılır. Halbuki canından çok sevdiğin birisi için; sevdiğini o tek bir gün gösterme girişimi çok kapitalist ve sevginin ruhundan çok uzak bir eylem.


Bugün Dünya Çevre Günü. Yine mesajlar havada uçuşacak, kutlamalar, dokunaklı ve farkındalık içerikli konuşmalar. Ya sonra? İngilizcede ”Mother Earth” diye bir tabir var. Türkçeye ”Tabiat Ana” diye çevriliyor genelde. Ana diye hitap ediyoruz bağrından fışkırdığımız bu mavi gezegene. Bir annenin hakkettiği saygı ve sevgiyi gösteriyor muyuz ona?

Dünya zor zamanlardan geçiyor. Bu zorlukların şiddeti giderek artıyor. Yangınlar, seller, fırtınalar, kuraklık derken son iki yılın kabusu pandemi tüm canlılar için tehdit oluşturuyor. Dünyanın en zeki varlığı insan bu yıkımların başlıca sorumlusu. Bu yüzden bir an önce eyleme geçmek gerekiyor; kendimiz için değil çocuklarımız ve tüm eko-sistem için. Çünkü;

Bu Dünya bize atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan aldığımız ödünç aslında. İnsanlık atalarından kalan mirası harcamıyor yarattığı çevre tahribatı ile çocuklarının geleceğini çalıyor ve onların yaşam hakkını elinden alıyor. Elon Musk Mars için hayaller kura dursun ama bu mavi gezegeni daha yaşanabilir kılmak ve eko-sistemi korumak için atılacak bir kaç küçük adımla işe başlayabilirsiniz.

Sanitrum Biyoteknoloji olarak biz yıllardır bu amaç uğruna çabalıyoruz. Kuruluş amacımız da aslında tam olarak bu. Eko-sisteme saygılı temiz içerikli kozmetik ürünler üretmek. Geçen sene deniz kirliliği üzerine bilimsel araştırmalar yayınlayan “Marine Pollution” dergisinde bir araştırma, güneş koruyucu losyonlarda bulunan kimyasalların Akdeniz’i kirlettiğini ortaya koyunca aslında formüllerimizin Caretta Carettaları da koruduğunu gördük. Çünkü Akdenize özel endemik bir tür olan deniz çayırlarının ya da eriştelerinin Caretta Carettaların besin kaynağı. İşte bu yüzden deniz yaşamına saygılı %100 mineral filtreli ve neredeyse yenebilir temizlikte güneş koruyucular üretiyoruz.

Syorell markası ile ürettiğimiz ürünler bu önemli günü sadece bir gün değil her gün kutlamak ve eyleme geçmek isteyen duyarlı bireylere özel. İster bizimkini ister bir başka markayı kullanın ama Ana dediğimiz Doğaya saygılı olanı tercih edin. Onu bir gün değil her gün sevin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico