Güneş Koruyucular Hakkında Merak Ettikleriniz Bölüm 1

Güneş Koruyucu Kremlerimiz Hakkında Merak Ettikleriniz – Bölüm 1

Bu haftaki blog yazımızı, güneş koruyucu kremlerimiz ile ilgili sorularınız ve cevaplarımız olarak derledik. İşte tüm merak ettikleriniz;

Neden SPF50 ve üstü güneş koruyucu üretmiyorsunuz?

Bu soruyu bir soru ile cevaplayalım.

Daha yüksek bir SPF, daha çok güneş koruması sağlar mı? 

SPF ne kadar fazla korunduğunuzdan çok ne kadar uzun süre korunduğunuzu ifade eder. Güneş koruyucu sürmeden cildinizin renk değiştirmesi ortalama 10 dakika sürüyorsa, bir SPF15 koruyucu ile güneşte cildinizin renk değiştirmesi 15 kat daha uzun (2,5 saat) sürecektir.

Koruma gücüne gelirsek; bir SPF15 ürünü UV ışınından %93, SPF30 %97, SPF50 %98 ve SPF100 ise %99 korur. Bu sebeple en fazla SPF30 koruma faktörlü koruyucular yeterlidir.

Güneş koruyucularınız içinde kullanılan MicNo filtre nano mudur ve farkı nedir?

MicNo Çinko oksit formu AB inovasyon ödüllü bir filtredir. Bu form nano kadar şeffaf ve mikron boyut gibi güvenli ve deri altına nüfuz etmeyen bir yapıdır. Bu filtre trombosit şekildedir ve cilt üstünde adeta görünmez bir kalkan oluşturur. Bilinen tüm mineral filtre formları içinde en güvenli filtre olan MicNo’ yu ”Dünyada ”%100 doğal içerikle” formüle eden ilk Türk firmasıyız.

Ürünleriniz, özellikle güneş koruyucularınız vegan ve deneysiz midir?

Ürettiğimiz tüm ürünler zulümsüz ve vegandır. Ayrıca kurucumuz da vegandır.

Cildim yağlı ve zaman zaman karma. Hangi güneş koruyucunuz cildime uygun?

Koruyucularımız tüm cilt tipleri için uygundur. Ama çok hassas ve akneye ya da atopiye eğilimli ciltler için Ultra Hassas Cilt Tipleri için olan koruyucumuzu veya SPF15 yüz bakım ve koruma kremini öneririz.

Klasik tip koruyucunuz vücut için midir?

Yüz ve vücut için uygundur. Ancak cildiniz atopi ve/veya akneye eğilimli ise ultra hassas ciltler için olan koruyucumuza bakmanızı ya da sadece yüz için olan 15 SPF yüz bakım kremimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yağlı ve atopik cilt için hangi güneş kremini önerirsiniz?

Ultra Hassas Cilt Tipleri için olan koruyucumuz, yağlı ve atopi-akneye meyilli ciltlere göre tasarlandı. Ayrıca SPF15 koruyucu yüz bakım kremimize de göz atmanızı öneririz. Bu krem postbiyotik ve akne-sivilce karşıtı aktifler içermektedir. Tüm güneş kremlerimizde Ecocert Cosmos sertifikalı MicNo form Çinko Oksit ve aktfler kullanılmaktadır.

Güneş koruyucularınız çocuklarda kullanılır mı?

Tüm güneş koruyucular bebekler ve hamileler dahil tüm bireylerin kullanımına uygundur. Kimyasal filtre ve cilde ya da çevreye zararlı hiçbir sentetik girdi içermez.

Klasik güneş koruyucunuzda Hindistan cevizi yağı var ve Hindistan cevizi yağı gözenekleri tıkar mı?

Hindistan cevizi yağı komedojenik katsayısı yüksektir. Tabii sadece Hindistan cevizi yağını tek başına kullanırsanız. Biz klasik koruyucumuz içinde sadece %6 oranında kullanıyoruz. Hindistan cevizi yağı, nemlendirme özelliği çok yüksek bir yağdır ve güneş koruyucuların koruma gücünü artırır.

Güneş koruyucularınız sivilce yapar mı?

Klasik güneş koruyucumuz besleyici ve yüksel nemlendirme-onarıcı etkili doğal yağlar içerir. Bu tip yağlar nadiren de olsa, bazı cilt tiplerinde sivilceye yol açabilir. Bu sebeple akne-sivilce meyilli cilt tipleri için özel koruyucu kremler de ürettik.

Güneş koruyucularınız alerjik reaksiyona sebep olur mu?

Klasik güneş koruyucumuz Üzüm Çekirdeği Yağı içerir. Harika anti-aging etkisi ile bu yağ aynı zamanda UV ışınlarının yol açacağı erken yaşlanmanın da önüne geçmeye yardımcı olur. Bununla beraber bazı kullanıcılarımızın üzüm ve türevlerine olan alerjisi sebebiyle Ultra Hassas Cilt Tipleri için 30SPF ve/veya SPF15 koruyucu ve nemlendirici bakım kremine yönelmelerini tavsiye ediyoruz.

Güneş koruyucularınızın son kullanma tarihi nedir?

Güneş koruyucumuzun MicNo filtresinin raf ömrü 24 aydır. Ancak kremlerimiz içinde en az MicNo kadar önemli çok kıymetli doğal yağlar ve bileşenler bulunmaktadır. Bu yağların formül içindeki etkisi, kapak açıldıktan sonra hava ile temas başlayacağından 6 ay sonra azalmaya başlayabilir. Bu sebeple koruyucularımıza son kullanım tarihi vermektense, kapak açık 6 ay içinde tüketin ifadesini koymayı daha uygun gördük. Ayrıca güneş koruyucularımızda hiçbir sentetik bileşen bulunmamaktadır. Formülü stabil tutmak için dahi Ecocert Sertifikalı ve/veya doğal yollardan elde edilen ajanları tercih ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico