Güneş Koruyucular Hakkında Merak Ettikleriniz Bölüm 2

Güneş Koruyucu Kremlerimiz Hakkında Merak Ettikleriniz – Bölüm 2

Çeşitli sosyal medya platformlarından ve/veya syorell.com üzerinden sorduğunuz sorulara cevaplarımızdan derlediğimiz blog yazımızın ikinci bölümü ile karşınızdayız.

Başlıyoruz…

Klasik SPF30 koruyucunuz içinde Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı olduğu yazıyor. Bu yağlar da bildiğim kadarıyla gözenekleri tıkıyor. Sivilceli bir cildim var. Sizce bu ürünle sorun yaşar mıyım?

Yağların kendisi komedojeniktir. Ancak ürünlerimizde kullandığımız zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı oranı toplam %6’dır. Bununla beraber, akne ve sivilceli ciltler için çok daha narin bir içerik ürettik. Ultra hassas ciltler için olan SPF30 koruyucumuza da bakmanızı öneririz.

Güneş kremlerinizi gerçekten iki parmak kuralına göre mi kullanmalıyız? 

İki parmak kuralı, bilinen kimyasal ve mineral filtre özellikleri göz önünde bulundurularak önerilen bir yöntem. Özellikle kimyasal filtreli güneş koruyucularda, kimyasal filtrenin hücre içine girmesi ve bu şekilde hücrenin kendisini güneş kalkanı olarak kullanması sebebiyle; cildiniz ne kadarını emiyorsa o kadar uygulamak gerekli. Mineral filtreli güneş koruyucular ise cilt üstünde güneş kalkanı oluşturur. Bizim filtremiz (Avrupa Briliği İnovasyon Ödüllü-MicNo Filtre), dünyada en geniş spektrum (280nm- 420nm) koruma sağlayan ve yüzey dağılımı en fazla olan mineral bir filtredir. Güneş koruyucumuz içindeki aktiflerin, yağların ve MicNo’nun uyumunu göz önünde bulundurduğunuzda 1-1.5 parmak tüm yüz için idealdir.

Bir de güneş kreminizi hem atopik hem de akneye meyilli ciltler aynı anda nasıl kullanabiliyor?

Formüllerimizde komedojenik olmayan (gözenekleri tıkamayan ve akne-sivilce yapmayan) yağlar, akne ve sivilce karşıtı aktifler ve atopik ciltlerin güvenle kullanabileceği doğal bileşenleri harmanlayarak, dünyadaki en temiz içerikli koruyuculardan birini ürettik.

Koruyucularınız içindeki yağların yüzdeki tüyleri artırma ihtimali var mı?

Ödüllü MicNo filtreli koruyucularımızın en büyük özelliği cilt yüzeyi üstünde kalması ve kıl köklerinin bulunduğu dermis tabakasına inmemesidir. Bu sebeple bu formülde kullandığımız besleyici ve onarıcı yağlar epidermis üstünde çalışır ve ayrıca cilt dokusunun alt katmanlarında ortaya çıkan nem kaybını da engeller. 

Koruyucu kremlerinizin suya dayanımı var mı?

Koruyucularımızın 40dk su dayanımı vardır.

Bazı güneş koruyucular 80dk dayanım sunuyor, sizin neden daha fazla dayanım sunmuyorsunuz?

Cevabı formüllerimizin temizliğinde saklı. Formüllerimizi tamamen doğal girdilerle oluşturmak en büyük arzumuz. Bu temiz içeriği korumak adına sentetik bileşenlerden uzak duruyoruz. Uzun süre su dayanımı sağlayan girdiler polimerlerdir ve biz, formüllerimizde polimer ve kullanmıyoruz. Elde ettiğimiz 40dk dayanım doğal bileşenlerin sinerjisinden gelmektedir.

Postbiyotiğin güneş koruyucudaki etkisi nedir?

Postbiyotikler sağlıklı bir cilt mikrobiyotası oluşumu için hayati önem taşımaktadır. Sağlıklı bir cilt mikrobiyotası da cildin UV dayanımını artırır.

Güneş Koruyucu ambalajlarınızda neden PA +++ değeri yok?

PA derecelendirme sistemi Japonya’da kurulmuştur ve kullanıcıları UVA ışınlarından koruma seviyesi hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

PA derecelendirme sistemi, Kalıcı Pigment Karartma (PPD) yönteminden uyarlanmıştır. Türkiye’nin de bulunduğu AB bölgesinde yapılan testlerde bu değer ölçülmemektedir.  Güneş koruyucumuzun koruma aralığı 280nm-420nm’dir. Bu da gösteriyor ki, 400nm olan UVA üst sınırını da aşarak kısmi HEV koruma performansı bile göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico