Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Ömrünüz boyunca alacağınız belki de en güzel haberi aldınız. Hamile olduğunuzu öğrendiniz. Artık birçok alışkanlığınız değişecek. Tabii ki cilt bakım rutinlerinizde!

Syorell ailesinin en yeni annesi dijital pazarlama yönetmeni Dilara Çekiç’le hamilelikte cilt bakımı sohbeti yaptık. Hamileliğin ilk haftalarından son gününe kadar cilt bakım tercihlerini ve uygulamaları hakkında konuştuk.

Dilara merhaba, hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan itibaren cilt bakımınızda nelerden vaz geçtiniz ve nelere yer açtınız?

– Üç sene öncesine kadar, ben de cildimi nemlendirmek, daha kalıcı güzel görünüm elde edebilmek için sentetik içerikli birçok alternatifi uyguluyordum. Üç sene önce organik ve vegan cilt bakımı ürünlerine ilgi duymaya başladım. Son üç senedir de bu rutinleri uyguladığım için aslında cilt bakımımı çok değiştirmedim.

Cilt Bakımı Güneş Kremleri
Syorell Mineral Güneş Koruyucular

Peki nelere daha fazla yer verdiniz? Hamilelikte cilt bakımı için detaylı bilgi alabilir miyiz?

– Hamileliğin ilk haftalarından itibaren, başta karın bölgesi olmak üzere vücudumda oluşması muhtemel çatlamaları önlemek için her gün doğal yağlarla kendime masaj yaptım. Özellikle jojoba, aynısefa, kuşburnu ve makademya yağlarını düzenli kullandım.

Sezaryen sonrası hemşireler hiç çatlağım olmadığını görünce çok şaşırdılar. Bunun dışında her dışarı çıktığımda mutlaka mineral filtreli güneş kremi kullandım.

Hamilelikte cilt bakımı sırasında oksibenzona maruz kalmanın meme bezlerinde ve emzirme döneminde kalıcı olumsuzluklara yol açtığını bildiğim için mineral güneş koruyucum can simidim oldu.

Lavaboda Sabunla El Yıkamak
Hijyen

Pandemi koşullarında, hijyen en önemli kriter oldu. Kişisel hijyeninizi sağlamak için nelere dikkat ettiniz?

– Bu konu en dikkat edilmesi gereken konulardan. Çünkü pH dengeli cilt temizlik ürünleri oldukça yoğun sentetik girdiler içeriyor. Bu sebeple hem yüz hem vücut ve hatta saçlarım için dahi doğal sabun kullandım. Ayrıca su ve sabun olmadığı zamanlarda el temizliği için asla kimyasal içerikli dezenfektanlara yönelmedim. Kendime bitkisel alternatifler aramama gerek kalmadı. Neyse ki Syorell pandemi başlangıcında bunun için bir çözüm üretmişti (gülüyor). Ayrıca parfüm olarak lavanta yağını sürekli kullandım. Bir iki damla koltuk altına süreceğiniz lavanta yağı size hem huzur hem de güven veriyor.

Dilara Çekiç Hamilelik
Dilara Çekiç

Dilara’ya bu değerli bilgiler için teşekkür ediyor, tüm anne ve anne adaylarımızın anneler günün en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico