Kayak Yaparken Cilt Bakımı ve Güneş Koruyucu Kullanımı

Karlar Düşer, Düşer Düşer Kayarım

Yüksek irtifalar, sert rüzgarlar, güçlü güneş ve donma ısısı seviyelerinde sıcaklıklar kış sporlarını birer ekstrem aktivite haline getiriyor. Isı 8° altına düştüğünde, cildin doğal koruyucu bariyeri zayıflamaya başlıyor ve giderek inceliyor. Isı 0° altına indiğinde, cilt sebumu aşırı tüketilmiş oluyor. Böylece ciltte kan dolaşımı; özellikle burun, kulaklar, eller ve ayaklar üzerinde giderek bozuluyor. Kış sporu ile uğraşanlarda ise headwind (karşıdan esen rüzgar) bu etkiyi güçlendirir. Cilt yapısı kırılmaya başlar. Bütün bunlar, cilt bariyerinin inceldiği ve cildin kendini çok daha yavaş yenileyip onarabildiği anlamına geliyor (ya da onaramadığı).

İyi haber şu ki, tüm bunlara karşı harika güneş koruyucularımız ve nemlendiricilerimiz var.

Güneşli havada bir kayak pisti, insanların eskiden daha fazla bronzlaşmak için kullandıkları güneş folyolarının büyük ölçekli ve çok daha etkili bir versiyonu.

Bronzlaşmak İçin Güneş Folyoları

Cildinizi Güneşe ve Rüzgara Karşı Koruyun

Yarıyıl tatilinin gözdesi kayak merkezlerinin zirveleri bir kez daha fethedilmeyi bekliyor. Eldivenler, kayak gözlükleri, kıyafetler tamam.

Peki ya Güneş Koruyucular?

Yüksek irtifalarda UV ışınlarına maruz kalmanız deniz seviyesinden önemli ölçüde daha fazladır. Aslında, her 350 metre yükseklik için UV yüzde 6 ila 10’luk bir artış var. Yani 2000 metre irtifada deniz seviyesine göre kabaca %35 daha fazla UV ışınına maruz kalınıyor.

Eğer cildiniz korumasızsa, güneş ışığı oldukça kötü güneş yanığına neden olabilir. Güneş koruyucu size sadece yazı çağrıştırıyorsa, unutmayın;

Kar güneş ışığını %85’e kadar yansıtırken, bu değer kum için sadece %15’tir.

Yüksek irtifada ultraviyole (UV) radyasyonu, atmosfer tarafından çok daha az filtrelenir. Bu nedenle çok daha zararlıdır. Ayrıca soğuk havalarda rüzgar, ısıyı gerçekte olduğundan çok daha soğuk hissettirir. Rüzgar, nemin daha hızlı buharlaşmasına da neden olur. Bu nedenle cilt hızla kuruyabilir, çatlayabilir ve pul pul dökülebilir. Kısaca, yamaçlarda geçireceğiniz bir günde, cildinizin karşılaşacağı koşullar oldukça zorlayıcı olabilir.

Kayak Yaparken Güneş Koruyucu Krem Kullanmak

Syorell %100 mineral filtreli güneş koruyucuları, besleyici, onarıcı ve koruyucu yağlarla zengin formül içeriği ile yazın olduğu gibi, kışın da sizin ve tüm ailenizin cildinin en iyi dostu.


Kayak Sonrası Cilt Bakımı

Cildin bir gecede kendini yenileyebildiğini biliyor muydunuz? Ancak yamaçlarda geçen bir günün ardından bunu desteklemek için kullandığınız cilt bakımı daha da önemli hale geliyor. Cildinizin koruyucu bariyerini güçlendirmek, kaybolan nemi geri kazandırmak, hassasiyeti ve kızarıklığı yatıştırmak için nemlendirici ürünleri kullanmaya odaklanmanız gerekiyor.

Tüm bu egzersiz ve temiz havadan sonra sıcak bir duş ne kadar cazip gelse de, sıcak su cildinizi yalnızca daha fazla susuz, hassas ve kaşıntılı hale getireceğinden, su sıcaklığını mutlaka azaltın.

Cildinizin bariyerini korumak en önemli ipucu! Cildiniz sadece sağlıklı olduğunda güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda sizi zararlı bakterilerden, toksinlerden ve mikroplardan korur.

Cildinize E vitamini içerikli yoğun nemlendirici bir balm ile yapacağınız gece kürü ile sabaha kadar cildinizin tamamen kendisini yenileyebilmesine yardımcı olacak ve ona bir sonraki maceranız için gerekli direnci rahatlıkla kazandırabileceksiniz.

Syorell Nemlendirici Bakım Balmı Kuru Ciltler İçin

Zirveler sizi bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico