Kış Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış Cilt Bakımı

İçinde bulunduğumuz şu dönem hepimiz temizlik ve hijyen konusunda rekor derecede takıntılı olduk.

Özellikle sık sık el yıkamaya bağlı olarak el derisinde meydana gelen tahriş ve üstüne bir de dezenfektanların yarattığı tahribat. Ya da gerek yüz, gerekse vücut temizliğinde kullanılan temizleyicilerin birçoğunun (duş jeli, şampuan, sabun vb.) aslında birer deterjan olması?

Tüm bunlar cilt dokusunu aşırı derecede zorlayan ve erken yaşlanmanın en önemli sebeplerinden. Peki ya güneşin olmadığını düşünerek güneş koruyucuların terk edilmesine ne demeli?

Çatlamış dudaklar, kuru eller, incelmiş sebuma bağlı pul pul dökülen bir cilt… İşte soğuk kış mevsiminde cildinizi nasıl koruyacağınıza dair birkaç pratik tavsiye.

Kışın Kurumuş Parmaklar

Öncelikle temizlik rutininiz için pratik ve hem cilt hem doğa dostu bir önerimiz var. Bir doğal sabun kullanın. Tüm cilt emizliğinizde bu rutine geçmek, kış cilt bakımınız için harika bir başlangıç olabilir.

Ayrıca el hijyeni için sık sık dezenfektan kullanıyor iseniz, bitkisel içerikli bir jel kolona ile ( çay ağacı yağı ve aloe vera özlü) ellerinizin hem bakımını yapabilir hem de gün boyu su ve sabuna ulaşamadığınız zamanlarda temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uzun sıcak duşlara ve banyolara hayır deyin!

Özellikle soğuk mevsimlerde, sıcak bir duş ya da banyo çok cazip geliyor ama sıcak suda uzun süre kalmak ruhumuza iyi gelse de cilt sağlığımız için o kadar da iyi bir fikir olmayabilir.

Bunun nedeni, suyun yağı itmesi ve özellikle sıcak su ile tazyikli bir duşun temelde dev bir yangın hortumu gibi davranarak cildinizi doğal yağlarından yoksun bırakmasıdır.

Özetle, sıcak su yerine ılık suda daha kısa duş almak, cilt sağlığınız için çok daha olumlu olacaktır. Ayrıca aşırı su tüketimini de engellemiş olacaksınız. Sahra altı Afrika’daki insanların yalnızca% 16’sının içme suyuna ev bağlantısı (bir ev içi musluk veya bahçedeki musluk) aracılığıyla erişebildiğini belirtelim.

… ve en kısa sürede nemlendirin

Yüzünüzü yıkadıktan ve / veya kısa, ılık duşunuzdan çıktıktan sonra, cildin doğal yağ tabakasını soyan soğuk havaya ve rüzgarlara ya da iç dış ısı farklılıklarından ortaya çıkan sebum denge bozukluklarına karşı, vegan mumdan yapılmış zengin sabit ve uçucu yağ içerikli bir balm ile cildinizi hemen nemlendirin.

Yazın Kışın Cildinizi Nemlendirin
Syorell Güneş Kremi Hala Kraliçe

Güneş Kremi Hala Kraliçe

Şubat ayının ortalarına doğru yaklaşıyoruz. Çoğumuz, cildimizde bir daha asla sıcak güneş ışığını hissetmeyeceğimizi düşünmeye başladık. Güneş kremi? Şubatta mı? Sadece israf diye düşünüyorsanız ve yazın sadece ısı ile güneş ışınlarının daha etkili olduğuna inanıyorsanız, üzgünüz ama maalesef yanılıyorsunuz.

Kışın güneş ışığı hala UVA ve UVB radyasyonuyla doludur. Bunun sıcaklıkla ya da havanın açık ya da kapalı olmasıyla bir alakası yoktur. Bu yüzden, kasvetli bir günde bile SPF 30 güneş kremi sürmeden asla evden dışarı çıkmayın..

Bize güvenin, kışın cildinizi sağlıklı tutmak için gereken ekstra çabaya mutlaka değecek ve bir bakacağız, farkına bile varmadan yine yaz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico