Syorell Uçucu Yağlar

Kış Geceleri ve Kasvetli Havalar Modunuzu Düşürüyor mu?

Uzun Kış Geceleri ve Modumuzu Düşüren Kasvetli Havalar

Kış aylarının keyfi kar ve beyaz görüntüsü insana huzur veren bir tablo yaratsa da kasvetli hava ve uzun geceler, ruh halimiz üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Duyguların, enerji seviyesinin olumsuz etkilenmesinin nedenlerinden biri, aldığımız güneş ışığı ile alakalıdır. Kışın daha kısa günler, daha az saat güneş ışığı anlamına gelir ve bu da vücut saati ritminin bozulmasına sebep olur. Bu ritminin bozulması, uyku döngüsü, hormonlar ve metabolizma faaliyetleri üstünde olumsuz etkiler yaratarak kişinin kendini halsiz, üzgün ve sıkışmış hissetmesine neden olabilir.

Koku alma duyusu, beyin ve hafızayla bağlantılıdır. Sokakta yürürken, bir kafede otururken bir anda aldığımız bir kokuyla birçok anıya çekilebiliyoruz. Bu bağlantıyı araştıran bilim insanları; beyin anatomisinin koku duyumuzu, ruh halimizi ve duygularımızı birbirine bağladığını söylüyor.

İşte size ruh halinize iyi gelecek, uzun kış gecelerinde güzel anıları tazelemenize yardımcı olacak harika uçucu yağ tavsiyeleri


Tarçın Uçucu Yağı

Syorell Doğal Tarçın Uçucu Yağı

Uçucu yağlar söz konusu olduğunda, tarçın esansiyel yağı eski bir dost gibi sıcak ve tanıdık geliyor. Bu baharatlı esansiyel yağın, egzotik, yoğun aroması ve sıcak, hafif odunsu, topraksı kokusu, ruh hali üzerinde aydınlatıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir ve stres duygularını hafiflettiği bilinmektedir. 

Tarçın yağı en iyi, tatlı portakal yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı ve paçuli yağı ile uyumludur.


Biberiye Uçucu Yağı

Aromaterapide sıklıkla kullanılan bu yağ, stres seviyelerini ve gerginliği azaltmaya, zihinsel aktiviteyi artırmaya, netliği ve iç görüyü teşvik etmeye, yorgunluğu gidermeye ve solunum fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olur. Ruh haline iyi gelen ve serebral aktiviteyi, odaklanmayı teşvik edici özelliği olan bu mükemmel yağ kış için olmazsa olmazlardan. 

Lavanta ve narenciye uçucu yağları ile Biberiye yağı uyumu harikadır. 

Syorell Doğal Biberiye Uçucu Yağı

Palmarosa Uçucu Yağı

Syorell Doğal Palmarosa Uçucu Yağı

Palmarosa, ruh halini desteklemek için harika bir yağ. Stres, kaygı, keder, travma, zihinsel yorgunluk için destekleyici ve dengeleyici etkileri ile bilinen bu yağ, duyguları yatıştırmak ve canlandırmak, karışık düşünceleri temizlemek için iyi bir alternatif.

Lavanta, bergamot, greyfurt ile palmarosa uçucu yağı mükemmel uyum yakalar.


Lavanta Uçucu Yağı

Aromaterapi dendiğinde akla ilk gelen yağlardan olan *lavanta, hoş aroması, vücut ve zihin üzerinde sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi ile size evinizde aromaterapi keyfi yaşatacak.Yoğun ve tatlı çiçek kokusuna ilave, gevrek bir bitkisel aroması olan bu yağ, uçucu yağlar arasında en güvenli olanıdır. Bu sebeple bebeklerde ve çocuklarda yaygın olarak kullanılır.

*Kullandığımız Lavanta Yağı Angustifolia Hemus’tur.

Syorell Doğal Lavanta Yağı

Greyfurt, Portakal, Bergamot ve Diğer Turunçgiller

Syorell Greyfurt Uçucu Yağı
Greyfurt. Eşsiz aroması ile mutluluk veren yağ.

Narenciye eşittir neşe!  Narenciye uçucu yağları, melankoli için en destekleyici yağlar arasındadır. Duygusal durum için dengeleyicidir. Canlandırıcı ve motive edici aroması, hektik yaşantı ile mücadele edenler için birebirdir.  

Lavanta, tarçın, misk adaçayı ve biberiye ile baş döndürücü karışımlar sizi bekliyor.

Ve en sevdiğimizi en sona sakladık;


Misk Adaçayı Uçucu Yağı

Syorell Doğal Misk Adaçayı Uçucu Yağı

Kariyerinizde ve kişisel yaşantınızda çalkantılı günler mi yaşıyorsunuz? Ya da herhangi bir başka sebepten kaygı benliğinizi mi sarıyor? Dengeleyici, rahatlatıcı etkisi ve yaratıcılığı teşvik edici dokunuşu ile bu yağ bizim en favori yağımız. Deneyince neden bu kadar sevdiğimizi anlayacaksınız.

Amber, taze tütün ve çimen kokularının karışımı olan bu yağı biz tek başına kullanmayı seviyoruz.


Kış ayları boyunca, hepimizin moralinin biraz bozuk olduğu zamanlar olur. Yorgun hissetmenize ve enerji eksikliği yaşamanıza neden olan bu durumu en hafif atlatmak ve modunuzu yükseltmek için sizleri uçucu yağların büyülü dünyasına davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico