Syorell Vegan Balmlar

Dünyayı Kurtaran Süper Kahramanların Tercihi Vegan Balmlar

Sudan ucuz lafı gelecekte tarih olacak ve bu lafı kullandığımız o günleri çok ama çok özleyeceğiz. Birçok sektörde suyun, maliyeti en düşük girdi olması, harcanabilir sınırsız bir kaynak olduğu fikri mi doğruyor bilemiyoruz ama şu bir gerçek;

– Su acımasızca israf ediliyor 🙁

Kozmetik sektörü de su tüketimi konusunda sicili bozuklar arasında. Suyun dolgu maddesi olarak kullanımı, kozmetik üreticileri için düşük bir bedel olarak görünse de bu tutumun yakın bir gelecekte gezegendeki tüm canlılar için oldukça yüksek bir bedeli olacağı kesin. Bu sebeple cilt bakım rutinlerimizde susuz ürünler kullanmak artık bir tercih değil, gezegenin geleceği ve kendi cilt sağlığımızın da sürekliliği için aslında bir zorunluluk. Bu konuda ilk adımını atmanızı kolaylaştıracak mükemmel ürünler var; mesela vegan balmlar!

Peki, nedir bu vegan balmlar?

Önce balm nedir ona bir bakalım. Kremden daha yoğun kıvamlı, genelde balmumu ve değerli yağlarla formüle edilen kozmetik ürünlere balm deniyor. Vegan balmlarda ise balmumu yerine Candelilla (Euphorbia Cerifera) mumu denen bir tür reçine kullanılıyor. Bu mumun EGW skoru ise 1. Yani dünyanın en temiz ve güvenilir kozmetik içeriklerinden. Cilt bakım ürünlerinde kullanıldığında Candelilla mumu; balmumuna göre daha kolay yayılım özelliği ve cilt tarafından daha kolay emilimi sayesinde mükemmel etki sağlıyor. Candelilla mumu, özellikle cilt çatlakları, kuruluğu ve kırışıklığı üstünde, nemlendirici ürün formüllerinde harika bir bağlayıcıdır.

Neden bir balm kullanmalısınız?

Balmlar çok işlevlidir. Çünkü bir balm içinde birden fazla ihtiyaca cevap verecek çok kıymetli yağlar dengeli bir şekilde bulunur. Cilt kuruluğu, dudak çatlağı, bebek pişiği, sedef, egzama vb. gibi birçok cilt sorunu ile karşılaştığınızda yoğun etkisini hemen görebileceğiniz harika bileşenler içerir. Özellikle cilt hassasiyeti olanlara da müthiş bir haberimiz var. Balmlar su içermediği için neredeyse hiç sentetik koruyucu içermezler ve sadece E vitamini koruyucu olarak bulunur. Tabii balmların dört mevsim güneş bakımı için de mükemmel birer nemlendirici olduğunu da belirtelim.

Dünyanın ilk postbiyotik-MicNo form çinko oksit vegan balmı ile tanışın!

Syorell Çinko Oksit 15 SPF Koruyucu Bakım Balmı

Syorell Postbiyotik-Çinko Oksit Vegan Balm 15 SPF

Dünyanın ilk yağ bazlı postbiyotik koruyucu vegan bakım balmı olan bu ürün, güneş koruyucu kremlerde kullanılan Avrupa Birliği inovasyon ödüllü MicNo form çinko oksit mineral güneş koruyucu içermektedir. 15SPF güneş koruma faktörü özelliği ile dört mevsim güneş koruma sağlar. Formülünde kullanılan komedojenik olmayan (gözenekleri tıkamayan) besleyici ve canlandırıcı yağlarlar hem nemlendirme hem canladırıcı hem de bakım etkilidir. Balmumu yerine vegan bir mum olan Candelilla mumu ile balm haline getirilen bu zengin içerik, cildinizi güneşin ve soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı korurken, özellikle cilt mikrobiyotanızı* da güçlendirir. Parfüm ve sentetik koruyucu içermez.

*Mikrobiyota: Cilt üstünde bulunan faydalı ve zararlı bakterilerden oluşan eko-sistem. Bu eko-sistemin nüfusu ise 100.000.000.000 (Yüz Milyar). Şaşırtıcı değil mi?


Peki evde kendi ihtiyacınıza, cilt tipinize uygun balmı yapmaya ne dersiniz?

Syorell Süper Kahraman

Yok artık!

Evet. İstediğiniz bir doğal yağı, cilt ihtiyacınıza göre seçeceğiniz bir uçucu yağ ile karıştırıp kendi balmınızı yapabilirsiniz. Harika değil mi? Tamamen kendi ihtiyacınıza özel ve neredeyse hiçbir risk içermeyen bir cilt bakım ürünü! Üstelik susuz formülüyle de tüm canlılara dost bir cilt bakım rutini.

Dünyayı kurtarmak için pelerinli bir süper kahraman olmaya ihtiyacınız yok. Kozmetik ürün tercihlerinizde yapacağınız birkaç çevreci değişiklik ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilirsiniz.


Hadi, işe su tasarruf ederek başlayalım. İşte size evde kendi balmınızı yapmanız için harika ipuçları!

Öncelikle Candelilla/Yağ oranına bir göz atalım.

 • 8 g Candelilla Mumu / 100 ml yağ = Yumuşak Balm
 • 10 g Candelilla Mumu / 100 ml yağ = Orta sertlikte Balm
 • 13 g Candelilla mumu / 100 ml yağ = Sert Balm (Dudak balmı vb. gibi)

Hangi ekipmanlara ihtiyaç var?

 • Küçük bir mutfak terazisi
 • Ben-Marie eritme için iki küçük kap
 • İhtiyaca göre sabit yağlar
 • Candelilla Mumu
 • Uçucu yağlar (isteğe bağlı)
 • E vitamini yağı (isteğe bağlı)
 • Kapaklı Cam kavanoz
 • Pelerin (Unutmayın her süper kahraman pelerin giymez. Ama siz illa giymek isterseniz biz asla hayır demeyiz.)

Başlayalım

Yukarıdaki belirttiğimiz Candelilla mumu/Yağ oranlarına bakarak istediğiniz formu seçin.

 1. Yağı ve mumu bir benmaride ısıtın.
 2. Eriyip iyice birleşene kadar karıştırın.
 3. (Opsiyonel) Uçucu yağ ilavesi: Ocaktan alın ve biraz soğumaya bırakın, ardından uçucu yağlar ekleyin.
 4. Cam kavanozlara dökün ve kapağı kapalı olarak soğumaya bırakın.
 5. Serin, kuru bir yerde saklayın.

Ekstra İpuçları

 1. Kavanoza koymadan önce E vitamini eklemek, balmın oksidasyondan korunmasına yardımcı olacak ve daha uzun süre kullanıma imkan sağlayacaktır. E vitamini aynı zamanda cildi de besler. (100 ml yağ için 1 ml E Vitamini)
 2. Uçucu yağların balmlarda maksimum oranı %2-%3’tür. Hassas bir cildiniz varsa; özellikle yüzde kullanım için %1 ile başlayın. 20 damla uçucu yağ yaklaşık 1 ml’dir.
 3. Balm yapımında kuşburnu çekirdeği yağı, aynısefa çiçeği yağı, jojoba yağı gibi sabit yağlarla, lavanta yağı, çay ağacı yağı ve misk adaçayı yağı gibi yağları kullanabilirsiniz.

Muhteşem balmlar yapmak için harika doğal yağlar ve uçucu yağlar mı arıyorsunuz?

Doğal Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Kuşburnu Çekirdeği Yağı (Soğuk Sıkım- Extra Virgin) 50ml

Kuşburnu Yağı “Extra Virgin”, yağın en yüksek kalitede olduğu, tek ve basit bir presleme sonucunda üretildiği anlamına gelir. Bu yağ, yüksek miktarda E vitamini, A vitamini, kollajen ve elastin düzeyini artıran, hücre yenilenmesine yardımcı olan yağ asitleri içerir.

Tüm cilt tipleri için uygundur. Komedojenik değildir.


Syorell Doğal Aynısefa Çiçeği Yağı

Aynısefa Çiçeği Yağı 50ml

Syorell Aynısefa Çiçeği yağı vitaminler, mineraller, mikro ve makro elementler bakımından zengindir. Masaj yağı olarak kullanabileceğiniz bu yağı dilerseniz banyodan sonra kullanabilir, saçınıza, yüzünüze ve tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Harika bir nemlendiricidir.


Syorell Doğal Misk Adaçayı Uçucu Yağı

Misk Adaçayı Uçucu Yağı 10ml

Akneye meyilli ciltlerde yarattığı harika etki sebebiyle Misk Adaçayı yağı, cilt bakımında bu yağın bugünlerde en çok arzu edilenler listeside ilk beşte olmasını sağlıyor. Bu yağın adının Latince “arındırıcı” veya “temizleyici” anlamına gelen “clarus” kelimesinden geldiğini de biliyor muydunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico