Yeryüzündeki Yıldızlarınızı, Gökteki Yıldızdan Koruyun

Yeryüzündeki Yıldızlarınızı, Gökteki Yıldızdan Koruyun

Bir teoriye göre ömrünü tamamlayan yıldızlar, biz canlıların bedeninde tekrar hayat buluyor. Aynaya baktığında aslında bir yıldıza bakıyorsun. Çünkü, insan vücudundaki neredeyse tüm elementler birer yıldız tozu ve bizler aslında yeryüzündeki yıldızlarız ve gökyüzünde korunmamız gereken tek bir yıldız var.

Gençlik Yılları Güneş Yanığı

Şu an orta yaş grubunda olan birçok birey gençlik yıllarında muhtemelen birden fazla ağrılı güneş yanığı olmuştur. Bronz bir tene sahip olmak için güneş altında uzanarak geçirilen o kaygısız gençlik yıllarının faturası, yıllar sonra kırışıklık, sarkmış bir cilt, çiller, düzensiz pigmentasyon ve lekeler olarak ortaya çıkabilir.


Çocukluk dönemlerinde başlayan bu kontrolsüz güneş aşkı ve o dönemlerde meydana gelen güneş yanıkları, cilt kanserinin en önemli nedenlerinden. Güneşe “merhaba” denen ilk andan itibaren tüm yaşam boyu iyi bir güneş kremi kullanımı ise riski azaltan en önemli faktör.

Hiçbir şey için geç değil ve atılacak ilk adım daha fazla UV hasarını önlemek ve bunun için dört mevsim geniş spektrumlu koruma sağlayan bir güneş koruyucu kullanmak.

Çocukluk döneminde güneşe maruz kalmanın ve bu dönem ortaya çıkan güneş yanıklarının bir gün melanom da dahil olmak üzere cilt kanseri geliştirme riskini artırdığına dair güçlü kanıtlar var. Melanom, 20 yaşından önce nadiren gelişen bir rahatsızlık olsa da, çocuklarda ve gençlerde görülme sıklığı hızla artıyor.

Syorell Güneş Kremi Bebekler için Uygun

Bebeğinizin 6. Ayında Güneş Koruyucuya Başlayın

Tüm bebeklerin cildi (sadece açık tenli olanların değil) güneş hasarına karşı özellikle hassastır. Bunun nedeni; güneşten korunma sağlayan doğal cilt pigmenti olan melaninin henüz tam gelişmemiş olmasıdır.

Bebeğiniz 6 aylık olduğunda, güneş koruyucu ile tanışma zamanı gelmiş demektir. Minimum güneş koruma faktörü (SPF) 15 olan geniş spektrumlu bir güneş kremi seçin. Aktif bileşenlere bakın; mineral filtreli bir güneş koruyucu en doğru seçim olacaktır. Çünkü kimyasal filtreli güneş koruyucular cilt tarafından emilir ve kana karışır. Ayrıca cilt reaksiyonlarına sebep olma ihtimalleri çok daha fazladır. Ellerin arkası, yüz, kulaklar ve boyun gibi açıkta kalan tüm alanlarda güneş koruyucu kullanın.


Kış aylarında da güneş koruyucu kullanmayı asla ihmal etmeyin.

Kış aylarında, düşmeye başlayan sıcaklıkların sizi aldatmasına izin vermeyin. Dışarıdaysanız, cildiniz UV hasarı riski altındadır.

Daha Yüksek İrtifa Daha Yüksek Risk Demektir

Kış aylarında, kış sporlarına meraklıysanız aman dikkat! Yüksek rakımlarda UV ışınları daha da yoğundur. Ayrıca, daha ince atmosfer güneşin zararlı ışınlarının çoğunu engellemediği için güneş yanığı riski daha yüksektir.

Daha da kötüsü, kar güneş ışınlarının %80’ini yansıtır. Karlı yamaçlarda geçen bir gün cildinize kumsalda geçen bir gün kadar zarar verebilir.

Cildinizi Bulutlu Günlerde Koruyun

Bulutlu bir günde güneş koruyucu kullanmak size garip mi geliyor? Araştırmalar, bulutların UV radyasyonunun etkisini artırabileceğini gösteriyor. Güneş ışınları bulutların kenarlarından yansıyabiliyor ve radyasyonun bir mercek gibi odaklı ve tehlikeli olmasına neden olabiliyor.

Bu yüzden güneşi göremeseniz bile cildinizi koruyun.

Unutmayın; güneş hasarını önlemek, hasarı gidermekten çok daha kolay!

2015 yılında kurucularımızın babası Doğan Amca’yı, bir babalar gününde kaybettik. Vefatından birkaç ay önce Malign Melanom teşhisi konmuştu. İleri evre olduğu için yapılacak çok fazla bir şey yoktu. Bir cilt kanseri türü olan bu sinsi hastalığın en önemli sebebi ise korumasız uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma.

En iyi fikirlerin zorunluluktan ve ihtiyaçtan doğduğunu biliyoruz. Çocuklar, gençler, yetişkinler, aileler açık havada kendilerini daha iyi hissetsinler ve güneşle hep mutlu anılar biriktirsinler diye, yıllarca süren araştırma, geliştirme ve sayısız testlerden sonra “Dünyanın en temiz, en iyi ve en sağlıklı” güneş koruyucu formüllerini üretmeyi başardık.

Çünkü hayatın iyi hissetmekten ibaret olduğuna ve bu yüzden; her hikâyenin mutlu bir sonla bitmesi gerektiğine inanıyoruz!

#YILDIZKORUMASI etiketini bu yüzden kullanıyoruz. Bizler yeryüzündeki yıldızlarız, ışığımız hiç sönmesin diye!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Gün Kargo

Hafta içi 16:00'a kadar

14 Gün Kolay İade

14 gün para iade garantisi

Ürün Garantisi

Tüm ürünlerde ürün garantisi

% 100 Güvenli Ödeme

MasterCard / Visa / İyzico